OSMANİYE HABERLERİ

Ekmek üreticilerine hijyen eğitimi

DHA
25.04.2017 - 11:45Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, ekmek üretim, dağıtım ve satış işlerinde çalışanlara hijyen eğitimi düzenlenecek.
İl Müdürü İbrahim Sağlam, eğitimlere ekmek üretiminin her aşamasında göreli tüm personelin katılmasının zorunlu olduğunu söyledi. Müdür Sağlam, uygulamanın 'Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği' kapsamında hayata geçirileceğini vurgulayarak şunları kaydetti:
"Eğitimler Osmaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde 2 Mayıs'ta gerçekleştirilecektir. Daha önce Halk Eğitim Merkezleri tarafından verilen gıda hijyeni eğitimleri bu eğitimlerin yerine  geçemeyecek. Bu eğitim ekmek üretimi ve dağıtımında çalışan personellere yönelik mevzuat gereği zorunlu özel bir eğitimdir. Üreticilerimizin katılabilmeleri için Osmaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne başvuru yapması gerekmektedir."

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Ekmek üreticilerine hijyen eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ekmek üreticilerine hijyen eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı