« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ekmek kadayıfı var, kaymak peşindeyiz"

Olin Edirne Baş Antrenörü Gökhan Taştimur, “Bugün kendi basketbolumuzu sahaya yansıtarak galibiyete ulaştık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taştimur, 81-52 biten çeyrek final 4. maçının ardından Banvit'i yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Play-Off çeyrek final karşılaşmalarına başladıklarından itibaren 3 maçta kendi basketbollarını sahaya yansıtamadıklarını anlatan Taştimur, bunun tecrübesizlikten kaynaklandığını ifade etti.

Mimar Sinan Spor Salonu'nda  oynadıkları maçta ise kendi basketbollarını sahaya yansıttıklarını vurgulayan Taştimur, şöyle devam etti:
“Skordan da gördüğümüz gibi çok iyi savunma yaptık. Biz savunmayı ne kadar iyi yaparsak o kadar çok basket atma şansımız artıyor. Kötü hücum yapan Banvit'in hızlı hücumlarını çok iyi değerlendirdik. Bugün kendi basketbolumuzu sahaya yansıtarak galibiyete ulaştık. Seride bizi devam ettiren bir galibiyet aldık. Şimdi Bandırma'da çok zorlu bir maç var. Biz tatlının üzerine kaymağı, kremayı arıyoruz. Artık daha avantajlıyız. Üzerimizden o stresi attık. Ayaklarımız yere değerek oynadık. Bizim en büyük rakibimiz kendimiz. Bugün onu da yendik. Pazar günü büyük bir mücadele var.
Benim iki gündür maç enerjim yoktu. Oyuncularıma ilk defa rica ettim. Bugünde siz beni motive edin dedim. Çünkü, son maçı biz çok net kazanırken, kaybettik. Banvit, 3. maçta çok iyi oynadı. Bugün maçın daha 4. dakikasından
itibaren oyuncularım istediğim maç enerjisini bana verdi. Oyuncularımın olağanüstü performansı bize galibiyeti getirdi.
Pazar günü kazanırız, kaybederiz. Dediğim gibi ekmek kadayıfı var, üstüne kaymak peşindeyiz. Olmadığı zaman da son derece işimizi iyi yapmış, kulübümüze karşı sorumluluğumuzu bütün sezon boyunca yerine getirmiş bir ekip olarak sezonu en iyi şekilde kapatacağız.”

MAÇ SONRASI KARGAŞA

Maçın bitiminin ardından Banvit taraftarı bir kişi sinir krizi sonucu baygınlık geçirdi. Olayı gören, diğer arkadaşları ise paniğe kapılınca ortalık birden karıştı. Bayılan arkadaşlarına Olin Edirne taraftarlarının saldırdığını düşünen Banvit taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Polis ise çevrede önlem aldı. Kriz geçiren taraftara 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipleri müdahale etti. Kriz geçiren taraftar daha sonra Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz