« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eker, yeğeni Sümer’i ikna etti: Diyarbakırspor maça çıkıyor

Bursa'dan sonra Gaziantep’te de yaşanan olayların ardından “ligden çekileceklerini” açıklayan Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer’i, amcası Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ikna etti.

Turan YILMAZ / ANKARA
SON GÜNCELLEME

Eker, bu haftasonu oynanacak Galatasaray maçına çıkmayacaklarını, ligden de çekilebileceklerini açıklayan yeğeni Sümer’i telefonla arayarak, “Bu tutum yanlış, öyle şey olmaz” dedi. Eker, uzun uzun konuştuğu yeğenini Galatasaray maçına çıkmalarını konusunda ikna etti.
Sümer’den, “Tamamdır” yanıtını alan Eker dün Hürriyet’e, “Sorun yok, sahaya çıkıp oynayacaklar” dedi. Eker, yaşanan olayları tasvip etmediğini, mutlaka çözüm bulunması gerektiğini belirtirken, “Bunun karşılığında maça çıkmamak, ligden çekilmek de olmaz” dedi.
Eker, bu konudaki ilk olayların yaşandığı Bursa’daki maçın ardından Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ile görüştüğünü, soruna çözüm bulunmasını istediğini de belirtti. Eker, “Sayın Başbakan da rahatsız, herkes bu olaylardan rahatsız, bu tür olaylar kabul edilemez” dedi.

Erdoğan: Sakın ha çekilmeyin!

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, ligden çekilmeyi düşünen Diyarbakırspor yönetimini, “Sakın ha, böyle bir yanlışın içine girmeyin” diye uyardı. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, “Diyarbakır ve Diyarbakırspor’u sportif faaliyetlerden men edemezsiniz, buna hakkınız yok. Birileri ırkçı ve ayrımcı sloganlarla birlik ve bareberlik, kardeşlik atmosferini bozmaya, kardeşler arasına fitne sokmaya gayret ediyor. Diyarbakırspor yöneticisi kardeşlerime de sesleniyorum, lütfen hissi değil serin kanlı bir şekilde durumu değerlendirin. Duygusal davranarak Diyarbakırspor çekildi, bunu demeye hakkın yok. Böyle bir şey olmaz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler