Gündem Haberleri

  Ek ders ücreti isyanı

  Hürriyet Haber
  30.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında bulunan personelin tazminat ve ek göstergelerini yeniden düzenleyen yasayla ek ders ücreti alma hakkı verilen ilköğretim müfettişleri ayakta. Nisan 1998'de yürürlüğe giren yasaya göre, hak ettikleri ek ders ücretini 6 aydan bu yana alamadıklarından yakınan 3 bini aşkın müfettiş ‘Biz üvey evlat mıyız?’ diye isyan etti.

  Tüm Eğitim Müfettişleri Sendikası (TEM-SEN), ilköğretim müfettişleri adına dün yazılı açıklama yaptı. Yasayla verilen ek ders ücreti hakkının, Bakanlar Kurulu kararı ile sağlanacağının anımsatıldığı açıklamada, ‘‘Oysa 6 ay geçti. Karar çıkmadı, ödeme de bir türlü yapılmadı. 6 aydır ödenmeyen ek ders ücreti ilköğretim müfettişlerinin mağduriyet ve sızlanmalarına sebep olmaktadır’’ denildi.

  Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri de, Bakanlar Kurulu kararının henüz çıkmadığını belirttiler. Maliye Bakanlığı'nın görüşü alındıktan sonra Sayıştay görüşüne sunulacağı belirtilen kararın, en son aşamada Bakanlar Kurulu gündemine geleceği kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı