Gündem Haberleri

GÜNDEM

  EK ÇİLE

  Sinan BİLGİLİ, İstanbul DHA - A.A
  25 Temmuz 2012 - 11:30Son Güncelleme : 25 Temmuz 2012 - 09:31

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ek çile gece yarısından itibaren başladı. Gece 00.00'dan itibaren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Ankara istikametinde bir şerit daha trafiğe kapatıldı. Her iki köprüde çalışmalar sürerken FSM'de bir şeridin daha kapatılması trafiği daha da artırdı. Boğaziçi ve FSM'de saat 07.00 itibariyle trafik yoğunluğu başladı.

  Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ndeki  birinci faz asfaltlama çalışmaları nedeniyle saat 00.00'dan itibaren güney taşıma  yolundaki 1 şerit daha trafiğe kapatıldı. Böylece güneydeki kapalı şerit sayısı 3  olurken, kalan 5 şerit ise trafiğin yoğun olduğu istikamette 3 şerit, diğer  istikamette ise 2 şerit olacak şekilde hizmet veriyor.

  Kapatılan 3. şerit, 27 Temmuz'da saat 00.00'dan itibaren tekrar trafiğe  açılacak. Aynı gün kuzey taşıma yolunun sol iki şeridi trafiğe kapatılarak  çalışmalar sürdürülecek.

  Buna göre, sabahları Anadolu'dan Avrupa'ya geçişte 3 şerit, Avrupa'dan  Anadolu'ya geçişte 2 şerit, akşamları ise Avrupa'dan Anadolu geçişte 3 şerit,  Anadolu'dan Avrupa geçişte 2 şerit hizmet verecek.

  Onarım çalışmalarının sürdüğü köprüde, bir şeridin daha trafiğe  kapatılması nedeniyle sabahın erken saatlerinde köprü girişinde uzun araç  kuyrukları oluştu.
     

  EK ÇİLE Hürriyet Dünyası yazarlarından tek şerit değerlendirmesi
  VAHAP MUNYAR: TİCARİ HAYATA FREN


  Söz konusu şeridin çalışmaların tamamlanmasının ardından 27 Temmuz Cuma günü yeniden trafiğe açılacağının duyurulduğu İBB açıklamasında şöyle denildi:

  "Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yürütülen FSM Köprüsü bakım onarım çalışmaları kapsamında asfalt çalışmaları nedeniyle bir şerit trafiğe kapatılacak. Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, birinci faz asfaltlama çalışmaları yapılacağından zorunlu olarak şerit kısıtlamasına gidilecek. 25 Temmuz

  EK ÇİLE

  Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 08.00

  Çarşamba günü saat 00.00'dan itibaren Güney taşıma yolundaki 1 şerit daha trafiğe kapatılacaktır. Güneydeki kapalı şerit sayısı 3 olacak, kalan 5 şerit ise trafiğin yoğun olduğu istikamette 3 şerit, diğer istikamette ise 2 şerit olacak şekilde trafiğe hizmet verecektir. Cuma günü 00:00'dan itibaren kapatılan 3. şerit tekrar trafiğe açılacaktır. Aynı gün kuzey taşıma yolunun sol iki şeridi trafiğe kapatılarak çalışmalar sürdürülecektir.

  Buna göre;

  Sabah: Anadolu-Avrupa geçişi: 3 şerit
  Avrupa-Anadolu geçişi: 2 şerit
  Akşam: Avrupa-Anadolu geçişi : 3 şerit,
  Anadolu - Avrupa geçişi: 2 şerit olarak hizmet verecek.

  İETT Genel Müdürlüğü bu çalışmalardan dolayı hem deniz taşımacılığını desteklemek hem de köprüden geçen hatlarda doğacak talebi karşılamak üzere ilave otobüs seferleri hizmete koyuyor.

  EK ÇİLE

  Boğaziçi Köprüsü 08.00

  Otobüs A.Ş 'de deniz ulaşımını destekleyerek ring seferlerini arttıracak.

  Şehir Hatları A.Ş. tarafından Küçüksu-İstinye arasında başlatılan yolcu taşıma saatleri vatandaşlardan gelen talep üzerine yeniden düzenlendi.

  İstanbul'un kent içi deniz ulaşımını sağlayan Şehir Hatları, köprü geçişinde İstanbullulara nefes aldıracak yeni bir hattı daha hizmete soktu. İki yaka arasındaki geçişlerde karayolu trafiğine alternatif çalışmalar yürüten İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Hatları, Küçüksu - İstinye , İstinye - Küçüksu seferlerini, köprülerdeki trafik yoğunluğunun en üst seviyede yaşandığı saatlerde yapılıyor. Yeni seferler vatandaşların trafikte kalma sürelerini kısaltırken, iki yaka arasında daha rahat ulaşım imkânı sunacak.

  Küçüksu-İstinye-Küçüksu hattında düzenlenecek seferler hafta içi her gün sabah ve akşam saatlerinde karşılıklı 40 sefer olarak düzenlenecek. 15 dakika aralıklarla yapılacak seferler, 16 Eylül 2012' ye kadar sürecek."

  HÜRRİYET, KÖPRÜ ÇİLESİNİ CANLI YAYINLA AKTARMIŞTI  HÜRRİYET DÜNYASI NAKLEN YAYINLADI
  TRAFİKÇİ ÖMER

  EK ÇİLE VATANDAŞ KÖPRÜ'DE BAŞKAN HORONDA
  ASIL ÇİLE SENEYE

  EK ÇİLE İSTANBUL TRAFİĞİNE ÇÖZÜM ÖNERİSİ
  TIR ve kamyonlar Eskihisar-Zeytinburnu arasında feribotla taşınsın

  Kamyon üstü trafik izlenimi

  FSM’de paten yaptı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı