Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Einstein’la avunuyorlar

  Serkan AKKOÇ İSTANBUL
  27 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ağustos 2006 - 00:07

  Musluoğlu, arkadaşıyla taksiye binmek üzereyken zikzaklar çizerek ilerleyen bir yol sörfçüsünün otomobili altında kaldı. Anne ve babası şimdi ondan kalan 12 yıldır dostluk ettiği köpeği "Einstein", çok sevdiği kobay faresi "Şeker" ve çektirdiği yüzlerce fotoğrafla avunuyor.

  ÇOCUKLUK arkadaşları Şebnem Musluoğlu ile Cansu Gündoğdu, alışveriş için 4. Levent’e gelmişlerdi. Eve dönme saati yaklaştığında, durdurdukları taksiye binmek için kaldırımdan adımlarını attılar. Tam o sırada otomobiliyle, taksi ve kaldırım arasına giren Ümran Yıldırım, Cansu Gündoğdu’ya çarparak savurdu, Şebnem Musluoğlu’nu ise altına alarak sürükledi. Cansu bacaklarındaki kırıklarla kazayı atlatırken, çok sevdiği arkadaşı Şebnem, olay yerinde yaşamını yitirdi. Birsen-Yüksel Musluoğlu çiftinin dünyası, "Hayattaki tek varlığımızdı" dedikleri kızları Şebnem’in ölüm haberiyle yıkıldı. Hayatlarındaki bu boşluğu nasıl dolduracaklarını bilmediğini belirten baba Yüksel Musluoğlu, "Annesiyle birlikte üzerine titrerdik. O da hiçbir zaman yüzümüzü kara çıkarmamıştı. Güler yüzüyle, küçücük yüreğinde taşıdığı sonsuz sevgisiyle evimize ve çevresindeki herkese mutluluk saçardı. Kendini bilmezin biri meleğimizi elimizden alıp, bizi de sonu olmayan bir karanlığa itti" diye konuştu.

  EMANET BIRAKIP GİTTİ/images/100/0x0/55ea8c07f018fbb8f8871806

  Evin her tarafının kızının kokusuyla, anılarıyla dolu olduğunu söyleyen anne Birsen Musluoğlu, yaşadıkları acının her geçen gün katlanarak büyüdüğünü ancak bu anılarla kendilerini avutmaya çalıştıklarını belirtip, "Şebnem, daha 6 yaşındayken kendisine bir köpek almamızı istemişti. Einstein’ı aldığımızda henüz 2 aylıktı. 12 yıl oldu. Evde birbirlerinden hiç ayrılmazlardı. Şebnem mızıka çalar, Einstein da sesler çıkararak ona eşlik ederdi. Köpeği için ’Ona bir şey olursa ben dayanamam’ derdi. Einstein’ı bize emanet bırakıp, kendisi gitti" dedi. Einstein’ın küçük olduğu için kızının odasında durmaktan hoşlanmadığını söyleyen baba "Geceleri Şebnem’i uyutur, sonra hemen salona atardı kendini. Şebnem’i kaybettiğimiz günden beri onun odasından çıkaramıyoruz. Şebnem’in yatağına çıkıp, öylece tek başına duruyor. Onun da Şebnem’in eksikliğini hissettiğini anlayabiliyoruz. Şebnem’in, kafesindeki silindiri durmadan döndüren kobay faresi Şeker bile plastik borunun içinden çıkmıyor. Bu olaydan sonra sevginin nasıl bir şey olduğunu gözümüzle görebildik. Bunu bize Şebnem gösterdi" diye konuştu. Diş Hekimi anne Birsen Musluoğlu ile serbest meslek sahibi baba Yüksel Musluoğlu, "Sanki gideceğini biliyormuş. Sürekli kendi fotoğraflarını çeker, çektirirdi. Her yerde gülen gözlerinin olduğu bir fotoğrafıyla karşılaşıyoruz. Sanki onu unutmamamızı ister gibi" diyorlar.

  Kazayı yapan Ümran Yıldırım’a verilecek hiçbir cezanın kızını geri getirmeyeceğini söyleyen baba Musluoğlu, "Bundan sonra bu hayat bizim olsa ne olur. Dünya yerinden sallansa kimin umurunda. Ancak trafik suçu cezalarının azlığı nedeniyle ocaklar sönüyor. Cezalar caydırıcı niteliğe kavuşturulmalı. Savaş varmış gibi her gün onlarca insanın trafikte hayatını kaybetmesine son verilmesi gerekiyor" diyor.

  SU İÇİREN KADIN

  Cansu’nun annesi Cemile ile babası Cevdet Gündoğdu çifti de Musluoğlu ailesini bu acılı günlerinde yalnız bırakmıyor. Kazanın nasıl olduğunu tespit etmeye çalışan iki aile, olayı görenlerin kendileriyle temas kurmalarını bekliyor. Baba Musluoğlu özellikle kaza anında iki arkadaşın durdurduğu taksi şoförü ile Şebnem hayatını kaybetmek üzereyken kendisine su içiren bir kadın sürücünün tanıklıklarına ihtiyaçları olduğunu belirtiyor.

  Yaşasaydı üniversite öğrencisi olacaktı

  Şebnem geçen hafta açıklanan ÖSYM sonuçlarına göre çok istediği Bahçeşehir Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nü kazandı. Sonuçları öğrenince bir kez daha gözyaşlarına boğulan aile, "Hüzünle gurur birbirine girdi. Kızımız bu sene üniversite öğrencisi olacaktı" dedi.

  KIRMIZI BİR ŞEY ÜZERİMİZE GELDİ/images/100/0x0/55ea8c07f018fbb8f8871808

  Kazada iki dizi parçalanan ve bacak kemikleri kırılan Cansu Gündoğdu’nun özel bir hastanedeki tedavisi sürüyor. Bacaklarına platin takılan Cansu’nun bir süre daha hastanede kalacağı belirtiliyor. Kendisi de anaokulundan bu yana arkadaşı olan Şebnem gibi Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nü kazanan Cansu’ya, Şebnem’in hayatını kaybettiği hálá söylenemiyor.

  Herkese Şebnem’i soruyor

  Kendisini ziyarete gelen herkese Şebnem’i soran Cansu, kaza anını şöyle anlatıyor: "Şebnem’le birlikte metrodan indikten sonra yukarı çıktık. Yolun yanlış yerinde olduğumuzu fark ettik. Buna rağmen bir taksiyi durdurup ona binerek eve gelmek istedik. Tam o sırada kırmızı bir şeyin üzerimize doğru geldiğini hatırlıyorum. Ondan sonrasını hatırlamıyorum. Gözlerimi açtığımda ambulanstaydım".

  Yol sörfçüsü Yıldırım cezaevinde

  İki arkadaşa çarpan otomobilin şoförü Ümran Yıldırım ise kazanın ardından kısa süreli şok geçirdi. Polislerin yaptığı testte alkol almadığı tespit edilen Yıldırım, "Çeliktepe istikametine gidiyordum. Minibüsün önünden iki kişi aniden önüme fırladı. Duramadım. Çok üzgünüm" dedi. Yıldırım,çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı