Gündem Haberleri

  29 Temmuz Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı? MTSAS-3 Ehliet sınav soruları ve cevapları

  Hürriyet Haber
  07.08.2017 - 10:35 | Son Güncelleme:

  2017'nin üçüncü ehliyet sınavının sonuçları heyecanla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen MTSAS- 3 29 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirildi. Ehliyet sınavında çıkan sorular ve cevapları ise ODSGM sayfası üzerinden erişime açıldı. Şimdi ise tüm adayların gözü kulağı sonuçlarda. Peki 29 Temmuz Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı?

  29 Temmuz tarihinde gerçekleşen ehliyet sınavının soru ve cevapları yayımlandı. Soru ve cevaplar üzerinden tahmini puanlarını hesaplamaya çalışan sürücü adayları, ehliyet sonuçları için net tarihi araştırmaya başladı. Peki ehliyet sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte MEB’in verdiği tarih!

  Milli Eğitim Bakanlığı 2017 sınav takvimine göre ehliyet sınav sonuçları 10 Ağustos Perşembe günü açıklanacak.Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

  29 TEMMUZ EHLİYET SINAVI SORULARI VE CEVAPLARI

  DİREKSİYON SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

  Sınav sonuçları açıklandığında 70 puan ve üzeri puan alan adaylar direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaktır. Direksiyon sınavları önceki sınav tarihlerine bakıldığında, sonuçların açıklanmasından 15 ya da 22 gün sonra gerçekleştirildiği görülmektedir. Direksiyon sınavı esnasında sizin ile birlikte araca binecek olan yetkililer, aracın çalıştırmanızdan hız kurallarına uyup uymamanıza, eğimli yolda aracı hareket ettirebilmenizden geçiş kurallarına uyup uymamanıza göre pek çok değerlendirme kriterlerine göre size puan verecektir. Direksiyon sınavından başarılı olmak için gerekli olan minimum 70 puanı alamayan adaylar için direksiyon sınavına toplamda 4 defa girme hakkı bulunmaktadır.

   

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı