BALIKESİR HABERLERİ

Ehem’de Bir Büyük Hizmet Daha

IHA
11 Ekim 2015 - 13:17Son Güncelleme : 11 Ekim 2015 - 13:18

KURSLAR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR.

IHA

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü EHEM 20 yaş ve üzeri Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri ile Orta Öğretim Kurumlarından mezun olanlara yönelik ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları açtı.
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarına hazırlık amacıyla açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına bugüne kadar 153 kursiyerin kayıt yaptırdığı ve başvuruların alınmaya devam edildiği bildirildi. Merkez Müdürü İsmail Damar tarafından yapılan açıklamada “ Milli Eğitim Bakanlığımızca Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi üzerinden tanımlanarak açılan kurslarımızla Açık Öğretim Öğrencileri ve Liseden Mezun durumunda olanlara yönelik olarak açılan kurslarımıza bugüne kadar 153 kursiyer başvurmuştur. Merkezimize ait Alemizade Kurslar Binamızda oluşturulan sınıflarımızda açılan kurslarımız Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık alanlarında oluşturulan sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Haftaiçi günlerde sabah 09:00-12:00 saatleri arası, akşam 18:00-21:00 saatleri arası günde 4 saat, hafta sonu günlerde ise 09:00-16:00 saatleri arasında günde 6 saat gerçekleştirilen eğitimler başlamıştır. Hafta içi sınıfların dersLERİ 12 Ekim Pazartesi günü başlatılacaktır. Sınıflarımız için haftaiçi günlerde 20 saat, hafta sonu ise 16 saat olarak planlanmıştır. Öğrencilerimize her bir sınıfta yıl boyunca yaklaşık 640 saat eğitim hizmeti verilecektir. Matematik, Edebiyat, Dil ve Anlatım, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe derslerinden oluşan kurslarımızda her alan için ders yükleri ve çeşidi bakanlığımızın ön gördüğü şekilde planlanmış olup alanında uzman tecrübeli öğretmenler tarafından verilmektedir. Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğünce ders materyalleri, kazanım testleri ve ön değerlendirme testleri gibi alt yapısı oluşturulan sistem üzerinden verilecek hizmetlerde merkezimiz tüm imkanlarını seferber etmiştir. Açık Lise Öğrencilerimiz ile Orta Öğretim Kurumlarından mezun olan ve sınavlara hazırlanan tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz. Yıl içerisinde öğrencilerimize rehber öğretmenlerimizce gereken rehberlik hizmetleri verilmekle birlikte kazanım testleri ve beş adet ön değerlendirme testleri uygulanarak öğrencilerimizin en iyi şekilde hazırlanması için her türlü hazırlık yapılmıştır. Geçen yıl açılan kurslarımızda öğrencilerimizin tümü YGS sınavını geçmiştir. Bu öğrencilerimizden çeşitli yükseköğretim programlarına yerleşen öğrencilerimiz çoğunluktadır. Kurslarımıza kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları alınmaya devam edilmektedir.” Dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ehem’de Bir Büyük Hizmet Daha hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ehem’de Bir Büyük Hizmet Daha haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  03 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   06:02
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:18
  • Akşam
   20:28
  • Yatsı
   22:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı