Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Egzoz patlaması askeriyeyi karıştırdı

  Dilek MEMİŞ/DEVREK (Zonguldak), (DHA)
  22.09.2012 - 16:30 | Son Güncelleme: 22.09.2012 - 16:30

  ZONGULDAK’ın Devrek İlçesi’ndeki 2’nci Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı nizamiyesinde nöbet tutan askerin, taburun önünden geçen bir otomobilin egzozundan gelen patlama sesini silah sesi sanıp taciz atışı yapıldığı ihbarında bulunması ortalığı karıştırdı. Taburun çevresinde kurşun izi ve kovan aranırken, kısa sürede bulunan otomobilin egzozunun patlak olduğu saptandı ve araçta da şüpheli bir duruma rastlanmadı.

  İlçe girişindeki taburun nizamiyesinde nöbet tutan asker, öğle saatlerinde taburun önünden geçen bir otomobilden nizamiyeye taciz atışı yapıldığını üstlerine bildirdi. Askerin aldığı plaka, polis ve jandarma ekiplerine bildirildi. Zonguldak ve ilçelerinde polis telsizinden söz konusu plaka anons edilerek önlem alınması istendi. Çelik yeleklerini giyen polisler, hem Zonguldak merkez, hem de ilçelerin giriş ve çıkış noktalarında bildirilen plaka üzerinde araştırma yaptı. Taburun çevresinde de inceleme yapıldı. Nizamiyede kurşun izi bulunmazken, çevrede de boş kovana rastlanmadı.

  Söz konusu otomobil, kısa süre sonra Devrek’te bir parkın yanında park halinde bulundu. Taburda acemi eğitimini tamamlayan çocuklarının dün yapılan yemin törenine katılan aileye ait olduğu belirlenen otomobilde inceleme yapıldı. Şüpheli bir duruma rastlanmayan araç, sanayiye götürülerek kontrol edildi. Aracın egzozunun patlak olduğu saptanırken, taburun önünden geçerken de ses çıkardığı belirlendi. Askerin, egzozdan çıkan patlama sesini silah sesi sandığı belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı