« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eguenie Bouchard ABD'ye dava açıyor

Kanadalı kadın tenisçi Eugenie Bouchard, 31 Ağustos-13 Eylül tarihlerinde yapılan Amerika Açık Turnuvası sırasında soyunma odasında düşüp başından yaralandığı için Amerika Tenis Federasyonu aleyhine dava açmaya karar verdi. Bouchard'ın anlaştığı Morelli Ratner adlı hukuk bürosu bu işlerde uzman. Bu gibi davalardan müvekkillerine milyonlarca dolar kazandırdı.

Onur SALMAN - Cengiz ÖZBEK
SON GÜNCELLEME

Kanadalı tenisçi Eugenie Bouchard, Amerika Tenis Ferasyonu (USTA) aleyhine ilginç bir dava açmaya hazırlanıyor.

21 yaşındaki Eugenie Bouchard, Amerika Açık sırasında, soyunma odasında kayıp düştüğü gerekçesiyle sorumluluğun USTA’da olduğunu belirtip dava açacak.

Eguenie Bouchard ABDye dava açıyor
21 yaşındaki Eugenie Bouchard, dünya klasmanında 39. sırada yer alıyor.

Genç oyuncu, 4 Eylül’de Elena Vesnina ile birlikte çıktıkları Tatjana Maria-Madison Brenge çift kadınlar maçından sonra soyunnma odasında düşmüştü. İkili, Bouchard’ın sakatlığı nedeniyle 2. tur maçında da çekilmişlerdi.

Kanadalı oyuncunun, düştükten sonra kafasını vurduğu belirtildi. Dava dosyasına da “Bouchard sadece düşerek kafasından yaralanmamış aynı zamanda turnuvadan çekilmek durumunda kalmıştır” ifadeleri yer aldı.

Bouchard’ın avukatı “Müvekkilimin kayıp düşmesine yol açan tehlikeli şartlar, USTA tarafından yaratılmıştır” ifadelerini kullandı. Avukat, bu şartların USTA tarafından yaratılmasa bile sorumlulukları gereği en azından zemini bilmeleri gerektiğini belirtip “Bu konuda da Eugenie Bouchard’ın uyarılması gerekiyordu” diye konuştu.
Eguenie Bouchard ABDye dava açıyor
Eguenie Bouchard, kortlardaki başarısının yanı sıra güzelliğiyle de ünlü.

ABD'DE JÜRİYİ ETKİLEYEBİLİRSENİZ BÜYÜK PARALAR KAZANABİLİRSİNİZ
ABD'de jürili yargılamalarda, müştekiler tarafından açılan davalar neticesinde milyon dolarlık tazminatlar kazanma arayışı, uzun yıllardır başvurulan bir yöntem.

Davalı konumundaki "büyük ve kötü şirket"e karşı küçük davacı kartınızı doğru oynadığınızda, jürideki sıradan bir vatandaşın sempatisini kazanmanız daha kolay oluyor. Nitekim bu davalarda, müştekiye ödenecek meblağı da söz konusu jüri üyeleri belirliyor.

EUGENIE BOUCHARD MANKENLİGE BAŞLADI

ABD'NİN EN ÜNLÜ AVUKATLARINDAN BİRİYLE ANLAŞTI
Bouchard adına ABD tenis Federasyonu ve USTA'e dava açan avukat Benedict Morelli de Manhattan'da faaliyet gösteren ve bu tarz davalara bakan bir hukuk bürosunun ortağı.

Zira Morelli Ratner isimli hukuk bürosu, internet sitesindeki tanıtımında, "güçlü düşmanlara karşı açılan karmaşık davalarda agresif ve etkili bir savunma" sözü veriyor.

Morelli Ratner'in müşterilerine benzer davalarda kazandırdığı tazminatlar ise şöyle:
- Bir cinsel taciz davası: 95 milyon dolar.
- Yanlış hamilelik teşhisi üzerine açılan bir dava: 41 milyon dolar.
- Trenin gelip gelmediğini görmek için eğilirken metro raylarına düşen ve iki bacağını kaybeden bir adamın açtığı dava: 30 milyon dolar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz