ANKARA HABERLERİ

EGO şoförlerine önce eğitim sonra test

Hürriyet Haber
04.01.2018 - 16:17Son Güncelleme :

EGO Genel Müdürlüğü, şoförlerin mesleki yeterliliklerini artırmak amacıyla her yıl düzenli olarak verdiği hizmet içi mesleki eğitimlere devam ediyor.

Hürriyet Haber

Şoförlerin trafikle ilgili temel kavramlar, güvenli sürüş teknikleri, davranış geliştirme, halkla iletişim, kent güvenliği, şüpheli paket gibi birçok farklı konuda eğitim alması sağlanıyor. Sürücülere eğitimlerde; güvenli sürüş, körüklü otobüs kullanımı ve otobüslerle ilgili teknik bilgileri de içeren teorik ve pratik dersler veriliyor.

RİSK ALMA VE SORUMLULUK

Şoförlerin öncelikle psiko-teknik değerlendirme sisteminden başarılı not almaları gerektiğinin altını çizen EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, verilen eğitimler sayesinde toplu taşıma hizmet standartlarının artırılarak geliştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti. EGO yetkilileri şu bilgileri verdi:
“Uluslararası standartlarda, simülatörle yapılan eğitim ve testlerde sürücülerin algı, dikkat, hafıza, muhakeme gibi zihinsel özellikleri ile tepki hızı, göz, el, ayak koordinasyonundan oluşan psiko-motor yetenek ve becerileri kontrol ediliyor. Testlerde şoförlerin; tutum-davranış, alışkanlık ve kişilik özellikleri ile risk alma, saldırganlık, sorumluluk, öz kontrolleri de ölçülüyor. Psikologlarca gerçekleştirilen test ve muayenenin ardından, sürücülük mesleği için yeterli olup olmadıkları yönünde rapor hazırlanıyor. Bu ve benzer kontroller sağlandıktan sonra şoförler toplu taşımada hizmet vermeye başlıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden EGO şoförlerine önce eğitim sonra test hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ocak 2018 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça EGO şoförlerine önce eğitim sonra test haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

04 Temmuz 2019, Perşembe
 • İmsak
  03:24
 • Güneş
  05:18
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:55
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:14
Sayfa Başı