« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ego savaşları Avustralya'yı batırdı

Londra’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda son 20 yılın en kötü performansını gösteren Avustralya bireysel dalda tek bir altın dahi kazanamamış ve Londra’dan altı gümüş, üç bronz ve takım yarışından elde ettiği tek altınla kapatmıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yayınlanan raporlarda odaklanılan 4x100 metre bayrak takımıydı. 100 metre serbestte favori James Magnussen liderliğindeki takım, madalyasız kalmıştı. 4x100 metre elemelerinde yüzen Tomasso D’Orsogna, Oyunlar başlamadan önce Manchester düzenlenen bir partide çoğu sporcunun “dağıttığını” söyledi. D’Orsogna yüzücülerin yatak odası kapılarını tekmelediğini ve telefon şakaları yağtıklarını anlattı.

tr.eurosport.com'un derlemesine göre, yerel bir kanalda konuşan D’Orsogna, “İnsanlar ‘Olur öyle şeyler’ diyebilir ancak geri dönüp baktığımda bu tür davranışların bir lise rugby takımı için normal olduğunu söyleyebilirim. Burası Avustralya Olimpiyat takımı” ifadelerini kullandı.

Avustralyalı yüzücü aynı zamanda takımda bazı isimlerin kayırıldığı yönünde fikir de belirtti.

Bu tür davranışların önüne geçilmesini söyleyen yüzücü, “Sizi temin ederim ki bir başka Avustralya takımının bu şekilde dalga geçerken göremezsiniz” dedi.

Kadınlar 4x100 metrede altın madalya getiren takımın üyesi Libby Trickett ise yaptığı açıklamada takım olamama sorununa dikkat çekti: “Bu sene 2009’dan bu yana ilk kez takımdaydım ve hissiyatım önceki yıllarda takım üyeleri birbirine daha bağlıydı.”

Avustralya Yüzme Takımı’nın koçu Leigh Nugent’in basına sızan raporunda ise bu sorunlar yerine medyanın takımdan beklentiyi çok yükselttiği yer alıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler