Ege Haberleri

EGE

  Eğlenerek öğrenecekler

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  03.07.2012 - 09:55 | Son Güncelleme: 03.07.2012 - 09:55

  İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı'nın 9'ncusu 23 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasında Eski Foça'da, mavi bayraklı Club Mackerel Tatil Köyü'nde düzenlenecek.

  İlköğretim ve lise öğrencilerinin eğitici ve zevkli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kamp süresince, öğrencilerin sosyal yönlerini geliştirmeleri, sanatsal ve sportif alanlardaki yeteneklerini keşfetmeleri sağlanacak. Bu doğrultuda branşlarında uzman eğitimcilerle çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Okullarda verilen akademik eğitimi desteklemesi ve öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunması amacıyla, “Sanart Eğitim Takımı” çocuklara özgüven aşılamaya yönelik bir anlayışla, sistemli bir “kişisel gelişim” programı uygulayacak.

  Kamp merkezi olarak her zaman, doğa ile iç içe, güvenli, konforlu ve ekolojik anlamda kirlenmemiş yöreleri ve tesisleri tercih ettiklerini belirten Sanart Kültür Merkezi'nin kurucusu eğitimci Ali Öztürk, “on gün sürecek olan kampta, çocuklarımız konularında uzman sanatçı ve eğitmenler ile ilgi alanlarına göre belirledikleri atölye çalışmalarına katılacaklar ve eğlenerek öğrenecekler. İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı bu yıl, 23 Temmuz-1 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılacak” dedi. 9-17 yaş grubu geçler ve çocukların katılabileceği kampta, Arjantinli usta gitarist Ricardo Moyano'nun dersler ve konserler vereceğini söyledi.

  İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı'nda gerçekleşecek atölyeler arasında; Latin gitar, klasik gitar, piyano, keman, viyolonsel, perküsyon, flüt, koro, illüzyon, yaratıcı drama, resim- heykel, fotoğraf, dans, bilgisayar kulübü ve satranç yer alıyor. Foça ve çevresinde yaşayan ailelerin çocuklarına yönelik olarak konaklamasız katılım imkanı da bulunuyor.
  İzmir Kültür Sanat ve Spor Yaz Kampı ile ilgili daha fazla bilgi almak ve kamp başvurusu yapmak isteyenler www.sanartkultur.com adresini ziyaret edebilecek.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı