ERZURUM HABERLERİ

“Eğitimle Mutlu Yarınlar” Projesi

IHA
05.10.2015 - 15:45Son Güncelleme :

EĞİTİMLE MUTLU YARINLAR PROJESİ

IHA

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen “Eğitimle Mutlu Yarınlar” projesi başladı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen projenin açılış programına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sedat Abdulhakimoğulları, Malatya İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Dikici, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş, Şube Müdürleri Selami Peksöz, Nurullah Taşçı, kuruma bağlı kuruluşların yöneticileri ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışanları katıldı.
Abdulhakimoğulları, burada yaptığı konuşmada, eğitimin önemine değinerek, hayat boyu öğrenme kuramının her alanda geçerliliğini koruduğunu ifade etti.
Kurum yönetici ve çalışanların birçoğunun eğitimci kökenli olduğuna dikkat çeken Abdulhakimoğuları, dünyadaki savaşların ve olumsuzlukların temelinde eğitimsizliğin yattığını ifade etti.
Abdulhakimoğulları, kurum çalışanlarının kişisel gelişimine önem verdiklerini belirterek, toplumun dezavantajlı kesimine hitap eden kurum çalışanlarının vatandaşa en iyi hizmeti vermesi için eğitim projelerini önemsediklerini söyledi.
Abdulhakimoğulları, şunları kaydetti:
“Bakanlığımızın vizyonu olan birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla dezavantajlı kesimler öncelikli olmak üzere tüm toplumu hedefleyen katılımcı anlayışla, adil ve arz odaklı bütüncül sosyal politikalar üretmek, uygulamak ve izlemek amacıyla Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde öğretmen, sosyal çalışmacı, sosyolog, psikolog, sağlık memuru,hemşire,çocuk eğiticisi, bakıcı anne olmak üzere 100 toplamda 400 personel görev yapmaktadır. Söz konusu eğitim projemiz kapsamında’’Diksiyon ve Etkili İletişim,Mesleki Tükenmişlik, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi 24 saat, Nezaket ve Protokol Kuralları 16 saat olmak üzere toplam 40 saat 100 personele eğitim verilecektir. Eğitimin önemli bir yer edindiği günümüzde projenin amacına ulaşmasını diliyor, projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”
Proje koordinatörü Nurullah Taşçı ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce hazırlanan "Eğitimle Mutlu Yarınlar" projesi Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından desteklenen başarılı projeler içerisinde yer aldığını anımsatarak, projenin kurum açısından önemli bir yer edindiğini ifade etti.
Konuşmaların ardından İnönü Üniversitesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Dikici tarafından, Etkili İletişim, Mesleki Tükenmişlik, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi konularında eğitim verildi.
5 gün sürecek eğitim programı sonrası katılımcılara belge verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden “Eğitimle Mutlu Yarınlar” Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Eğitimle Mutlu Yarınlar” Projesi haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:00
 • Yatsı
  18:35
Sayfa Başı