İZMİR HABERLERİ

Eğitimin Yeni Merkezi Torbalı

IHA
04.10.2015 - 10:16Son Güncelleme :

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI VESİLESİYLE İLÇEDE FAALİYET GÖSTEREN ODA ÜYESİ ÖZEL OKULLARI ZİYARET EDEN TORBALI TİCARET ODASI (TTO) BAŞKANI ABDULVAHAP OLGUN, ODA BÜNYESİNDE İLÇEDE EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN KOMİSYON KURULACAĞINI AÇIKLADI.

IHA

Sanayi ve tarımda yaptığı gelişimlerle dikkat çeken Torbalı, yaptığı atılımlarla İzmir’in eğitim üssü haline geldi. Eski fabrikalardan dönüştürülen sağlık meslek, veterinerlik ve denizcilik gibi farklı okullar ilçeye olan ilgiyi artırıyor.
Gelişen sanayisi ve tarımı ile son yıllarda yıldızını parlatan Torbalı, artık eğitim alanında da bölgede söz sahibi konumunda. İlçe son dönemde bu alanda yapılan yatırımlarla adeta İzmir’in eğitim üssü oldu. 6 kolej, 10 özel anaokulu ve etüt merkezinin faaliyet gösterdiği Torbalı’ya ilçe dışından da her gün yüzlerce öğrenci geliyor.
Torbalı’da Özel Olgun İlköğretim Okulu ile başlayan özel öğretim kurumu geleneği, son olarak bu yıl kapılarını açan Bahçeşehir Koleji ile sürüyor. Yeni eğitim-öğretim yılı vesilesiyle ilçede faaliyet gösteren oda üyesi özel okulları ziyaret eden Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, oda bünyesinde ilçede eğitimin geliştirilmesi için komisyon kurulacağını açıkladı. İlçede özel eğitim alanında yapılacak yeni yatırımlarla öğrenci sayısının ikiye katlanacağını söyleyen Başkan Olgun, eski fabrikalardan dönüştürülen sağlık meslek, veterinerlik ve denizcilik gibi farklı okulların ilçeye olan ilgiyi arttırdığını söyledi.
“EĞİTİM KALİTESİ ARTTI”
Yapılan görüşmelerde TTO bünyesinde kurulacak komisyon ile ilçedeki eğitimin geliştirilmesi ve cazibenin artması için çalışmalar yapılacağını anlatan Olgun, “Özel okulların yatırım için ilçemizi seçmesi eğitimin kalitesini arttırmaktadır. Hem özel okulda okumayı tercih eden öğrencilerimizin İzmir’e gitmekten kurtulması hem de ilçe sanayisinin ihtiyacı olan kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması bakımından bu yatırımlar bizleri sevindiriyor. Özellikle meslek eğitimi veren özel okulların yatırımları yıllardır kalifiye eleman sıkıntısının yaşandığı bölgemiz için son derece önemli” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Eğitimin Yeni Merkezi Torbalı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 10 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitimin Yeni Merkezi Torbalı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:31
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı