Ege Haberleri

EGE

  Eğitime 1 milyon liralık bağış

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  27.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’deki beş yıldızlı Colessea Termal Otel’in sahibi işadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 1 milyon TL bağışladı. Bağışın 250 bin TL’sinin Akköy Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nin tadilatına harcanması nedeniyle Karamanlıoğlu’nun adı okula verilecek.

  Bağış protokol törenine Vali Yavuz Erkmen, Karamanlıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Oklu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Reşat Erdoğan, Colessea Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan ve yardımcısı Metin Paç katıldı.

  Örnek okul yapacağız

  Erkmen, Karamanlıoğlu’nun önemli yatırımlar gerçekleştirdiğini belirtti, eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.Karamanlıoğlu ise, Denizli’ye gösterdiği ilginin en büyük payının Vali Erkmen’den aldığı destek olduğunu belirterek, “Akköy Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’ne gittiğimde okul virane ve bakımsız haldeydi. İnsan utanıyor. Orayı tepeden tırnağa kadar yeniledik. İçinin dizaynı bitince, dış çevre düzenlemesini yapacağız. Bu yatırımlar benim için çok önemli. İsim hakkını aldığımız okul, örnek bir okul haline gelecek” dedi.

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı