Ege Haberleri

EGE

  Eğitimden kısa kısa

  Hürriyet Haber
  01 Kasım 2009 - 23:59Son Güncelleme : 01 Kasım 2009 - 23:59

  Çakabey’e misafir

  İspanya, italya ve Belçika’dan proje kapsamında gelen toplam 19 öğrenci, Çakabey öğrencileri tarafından evlerinde misafir edildi. Yurt dışından gelen öğrenciler Çakabey’de yabancı diller, beden eğitimi, resim ve müzik derslerine katılarak kendi ülkelerindeki eğitim ile Türkiye’deki eğitimi kıyaslama şansı elde ettiler. Ortak projelerÖğrenciler bir hafta süresince katıldıkları derslerde Çakabey öğrencileri ile ortak projeler yaparak, ülkelerine dönmeden önce düzenlenen bir sunum ile çalışmaları paylaştılar. Proje kapsamında e-journal içinde oluşturdukları sözlük tekrar revize edilerek, kelimelerin profesyonel seslendirmeleri okul kayıt stüdyosunda yapıldı. Özel bir partiYabancı öğrenciler, Bergama ve Efes’e yapılan gezilerde izmir’in tarihi ve kültürel zenginliklerini görme fırsatı yakaladı. Okulda verilen veda partisinde ise tüm veliler Türk mutfağına özgü ikramları evlerinde hazırlayarak bir büfe oluşturdu. Parti, Çakabey Okul Orkestrası’nın muhteşem konseri ile renklendi.

  Yabancı konuklar

  izmir Özel Fatih Koleji’nin iki yıldır Bulgaristan, Polonya ve İngiltere’den okullarla yürüttüğü “Yaratıcı Öğretmenler, Eğitimli Çocuklar” isimli AB Comenius Projesinin dördüncü buluşması izmir’de gerçekleşiyor. Otuzbeş kişilik Comenius grubu, ilimizdeki ilk günlerinde Fatih Koleji’ndeki bayrak töreninin ardından Kurucu Temsilcisi Necdet Doğanata ve Genel Müdür Ali Rıza Doğanata’yı makamlarında ziyaret etti. Türkiye’de eğitim sistemi hakkında yapılan sunumun ardından her okul proje dahilinde kendi yaptığı çalışmaları sundu. izmir Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr Aylin Köyalan tüm proje öğretmenlerine “Yabancı dil öğretiminde oyun ve eğlence” konulu uygulamalı bir seminer verdi.

  TAKEV’de kutlamaCUMHURİYETİN 86. yıldönümü, TAKEV Okulları’nın, ilköğretimden liseye her kademesinde büyük bir coşku ve farkındalık içinde kutlandı.  İlköğretim bahçesini, dans gösterileri ile şölen alanına dönüştüren ilköğretim okulu birinci sınıf öğrencileri, töreni izleyen büyük küçük her yaştan davetliye bayram neşesi yaşattı. Kusursuz koregrafileri ve uyumları ile izleyenleri büyüleyen küçük öğrencilerin söylediği marşlara bahçeyi dolduran tüm öğrenci, öğretmen ve veliler eşlik etti. TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen törende ise gençler Cumhuriyete sahip çıkmaya bir kez daha hep birlikte and içti. TAKEV Lisesi aynı zamanda izmir’in önde gelen okullarından gençlerin konuşmacı olarak katıldığı, “86. yılında Cumhuriyet” konulu panele ev sahipliği yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Türkan Başyiğit, geçlerin değerlendirmelerine hayran kaldığını söyledi.

  Atık pil için kampanya

  KARŞIYAKA Belediyesi ve 2 sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte; Karşıyaka’daki ana okullarının öğrencileri atık pil toplama kampanyası yaptı. Sevimli minikler bando eşliğinde dolaştıkları çarşıda esnafın elindeki atık pilleri topladı. Karşıyaka çarşı esnafı da kampanyayı desteklediklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı