ANKARA HABERLERİ

Eğitimde Önemli Bir Adım Atılıyor

IHA
27.07.2015 - 11:00Son Güncelleme :

KEÇİÖREN BELEDİYESİ İLE KEÇİÖREN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA İMZALANAN PROTOKOLLE OKULLARDA "OKUL SOSYAL HİZMET BİRİMİ" OLUŞTURULMASI UYGULAMASINA BAŞLANACAK.

IHA

Keçiören Belediyesi ile Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle okullarda "okul sosyal hizmet birimi" oluşturulması uygulamasına başlanacak.
Pilot okul olarak seçilen Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu ile uygulamanın startının yeni eğitim - öğretim yılında verilmesi planlanıyor. Projenin diğer paydaşları arasında ise Keçiören Kaymakamlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Sivil Toplum Araştırma ve Destekleme Derneği (STAD - DER) yer alıyor.
Paydaşların ve uygulamayı gerçekleştirecek meslek elemanlarının teknik eğitimleri sonrası, yeni eğitim -öğretim dönemiyle birlikte okul idaresi, öğretmenler ve velileri kapsayan bilgilendirme çalışmalarına başlanacak.
Model olacak projeyle; okul ile aile arasındaki işbirliğini geliştirmek, öğrencilerin her türlü sorununa çözüm üretmek, okul başarılarını artırmak, nitelikli bir nesil yetiştirmek amaçlanıyor.
Gelişmiş ülkelerde başarıyla uygulanan projenin koordinasyonunu Keçiören Belediyesi yürütecek. Çocuk dostu okullar için okul ortamlarının iyileştirilmesi de yine Keçiören Belediyesi’nin sorumluluğunda olacak.
Projenin pilot uygulama sonrası tüm okullarda yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eğitimde Önemli Bir Adım Atılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eğitimde Önemli Bir Adım Atılıyor haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı