ANTALYA HABERLERİ

Eğitimde işbirliği protokolu

DHA
10.04.2018 - 11:01Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) ile Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 'Eğitimde İş Birliği Protokolü' imzalandı.

AÜ Yönetim Kurulu Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine, Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal ve yetkililer katıldı. Fen ve Sosyal Bilimler programı uygulayan okullarda, eğitim öğretim faaliyetleri için iş birliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan protokol kapsamında; programı uygulayacak okulların 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencileri, belirli bir program çerçevesinde, üniversite kampüs, laboratuvar, atölye, araştırma merkezleri, teknokent, sportif ve sanatsal alanlar, kütüphane, eğitim ortamları, araştırma/geliştirme ortamları vb. imkânlardan yararlanabilecek ayrıca öğrencilere kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilme imkanı sunulacak.

Araştırma, bilim-teknoloji üretme ve topluma hizmet sunmanın yanında üniversitelerin temel görevinin eğitim öğretim olduğunu belirten Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, "Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız bu protokol ile lise düzeyindeki öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacak ve gerek akademik gerekse fiziksel olarak üniversitemizin tüm birimleri ve imkanlarıyla öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacağız" diye konuştu.

Rektör Ünal, işbirliği ile öğrencilerin gelişimine ve şehrin eğitim kalitesine katkı sağlayacak olmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek faydalı bir iş birliği olmasını diledi.

AÜ'nün sağladığı desteğin çok kıymetli olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ise “Bilimin ışığında, çocuklarımızı daha iyi bir gelecek hazırlamak için yaptığımız bu protokol ile üniversitenin birikiminden faydalanmak istiyoruz. Hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimizin gelişimi için önemli bir işbirliği olan protokolün hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eğitimde işbirliği protokolu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı