Ege Haberleri

EGE

  Eğitimcilerin küfür davası

  Ahmet İNCE / GÖRDES, (DHA)
  06.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 06.02.2011 - 00:32

  Manisa Gördes’te Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin İncekulak ile ‘s.ktirin gidin’, ‘salak herifler’ ve ‘bomb.k işler yapıyorsunuz’ dediği iddia edilen iki hizmetli, bir şoför ve bir okul müdürü davalık oldu.

  GÖRDES İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin İncekulak, iddiaya göre geçen ekim ayında hizmetli Ahmet Güngör’ü kurumun bozuk televizyonunu onarmakla görevlendirdi. Ancak, Güngör’ün tüm çabalarına karşın televizyon çalışmadı. Bunun üzerine İncekulak’ın Güngör’ü yanına çağırarak, “Bunu sökeceğim, çarpacağım kafana. Bomb.k işler yapıyorsunuz. Hizmetli misiniz ne b.ksunuz” dediği öne sürüldü.

  Müdürün öfkesi

  Şaşıran hizmetli cevap vermek isteyince, İncekulak’ın iyice öfkelenip, “Sus. Bana laf mı yetiştiriyorsun. S.ktir git dışarı” dediği iddia edildi. Müdür İncekulak’ın aynı gün bir hatası yüzünden şoför Osman Demir’i de yanına çağırıp hizmetli Göngör’ün yanında, “Hizmetli misiniz burada, ne b.ksunuz. Bir işe yaramıyorsunuz. S.ktirin gidin. Ne b.k işe yarıyorsunuz burada” dediği iddialar arasında yer aldı.

  Tehdit ve hakaret

  İncekulak hakkında, tehdit ve hakaret suçlarından Gördes Sulh Ceza Mahkemesi’nde iki ayrı dava açıldı. Tanık olarak dinlenen iki müdür ve beş memur da, ‘kamu görevlisinin suçu bildirmemesi’ suçundan aynı davalarda sanık durumuna düştü.


  İfadeler onayladı

  Önce sessiz kalan Güngör ve Demir, Gördes Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Gelişmeler üzerine kurumdaki diğer hizmetli Yahya İbili ile Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Aydın da İncekulak’ın kendilerine de ‘salak herifler’, ‘uyuz musunuz’, ‘defolun gidin’ dediğini iddia edip şikayetçi oldu. Soruşturma açıldı, çalışanların ifadesi alındı. Şube müdürleri Baki Erdem ve Menderes Aydın, Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Mehmet Gülcan, memurlar Naci Ece, Necati Aslan, Mustafa Turan ve Ümran Kafadar’ın hizmetlileri doğruladığı öğrenildi.

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı