Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Eğitimciler Antalya’da ‘Geleceğin Öğretmeni’ni tartışıyor

  Hürriyet Eğitim
  29.01.2015 - 09:26 | Son Güncelleme: 29.01.2015 - 10:24

  Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından bu yıl 14’üncü kez düzenlenen ‘Geleneksel Eğitim Sempozyumu’ bugün Antalya’da başlıyor. ‘Geleceğin Öğretmeni’ temasıyla düzenlenen sempozyuma Türkiye’den ve yurtdışından birçok eğitim uzmanı katılıyor.

  Derneğin Yönetim Kurulu Eş Başkanı Cem Gülan’ın konuşmasıyla başlayacak sempozyumun teması ‘Geleceğin Öğretmeni’ olarak belirlendi. Sempozyumun bugünkü panellerinde Prof. Dr. Üstün Dökmen ‘Eğitimin Evrimi’, Prof. Dr. Meral Aksu ‘Geleceğin Öğretmenlerinin Demografik, Sosyo-Kültürel Özellikleri ve Eğitim Görüşleri’, Prof. Dr. Betül Çotuksöken ‘Öğretmenliğin Gerekli ve Yeterli Koşulları Üzerine’, Eğitim Reformu Girişimi’nden (ERG) Batuhan Aydagül ‘Çocukların Aktif Yurttaşlık Becerileri Edinimi Sürecinde Öğretmen’, GEDS’den Gülay Özkan ‘Aktif Yurttaş Yetiştiren Geleceğin Öğretmeninin Rolünü Tasarlayalım’, Anaolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Uğur Sak ‘Sınıfta Yaratıcılık Algı Değişimi ile Başlar’ ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Yavuz da ‘Bilgi Çağı ve Okul’ başlıklı sunumlar yapacak.

  Paneller devam ederken farklı salonlarda ‘Değişen Öğretmen Ortamları ve Teknolojinin Rolü’, ‘FeTeMM (STEM) Eğitimi Nedir ve Geleceğin Sınıflarında Hangi Yaklaşımları Zorunlu Kılar’, ‘Öğretmenin Profesyonel Gelişimine Yenilikçi Bir Yaklaşım: ETUSP’, ‘Geleceğin Öğretmeni ve Sosyal Sorumluluk’, ‘Demokratik ve Barışçıl Eğitim ve Yarının Öğretmenlerine Etkileri’, ‘Kendi Öğrenmesine Sahip Çıkan Yeni Nesil’, ‘İdealimdeki Okul-Öğretmen Etkinliği’ konulu çalıştaylar da düzenlenecek.

  ‘14. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’ 31 Ocak Cumartesi günü sona erecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı