KIRKLARELİ HABERLERİ LÜLEBURGAZ HABERLERİ

Eğitimci yazar Mehmet Baydur söyleşi ve imza gününe katıldı

DHA
27.05.2018 - 13:17Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)- KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesi Eğitim İş ve Yeni Kuşak Köy Enstitüsü Derneği ile ortaklaşa hazırlanan, eğitimci yazar Mehmet Baydur'un konuk olduğu söyleşi ve imza günü Lüleburgaz Öğretmenevi'nde gerçekleşti.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde müfettişlik görevini sürdüren yazar Mehmet Baydur'un söyleşide bahsi geçen 'Köy Enstitülerinin düşünce babası İsmail Mahir Efendi' basta olmak üzere, Rıfat Ilgaz'lı Yıllar ve Marko Paşa Gerçeği adında üç adet eseri bulunuyor. Söyleşide eğitimci yazar Mehmet Baydur Cumhuriyet öncesi Meclis-i Mebusan üyesi olan İsmail Mahir Efendi'nin günümüzde dahi geçerliliğini koruyan eğitim alanındaki özgün fikirlerini ve meclis içerisinde bu fikirlerini kabul ettirmek için verdiği mücadeleden ve Köy Enstitülerinin oluşumu ile ilgili ilk fikri ortaya attığından bahsetti. Halen çalışmakta olan öğretmenlerin ve emekli eğitimcilerin katıldığı söyleşi eğitimci yazar Mehmet Baydur'un kitaplarını okurları için imzalamasıyla son buldu. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lüleburgaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lüleburgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Eğitimci yazar Mehmet Baydur söyleşi ve imza gününe katıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı