GeriEğitim YURTKUR tanıtım günleri başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YURTKUR tanıtım günleri başladı

YURTKUR tanıtım günleri başladı
refid:30070717-spot ilişkili resim dosyası

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), üniversite öğrencilerini yurtlar hakkında bilgilendirmek amacıyla tanıtım günleri başlattı.

YURTKUR tanıtım günleri başladı Öğrenci yurtları açılıyor

Tanıtım günleri, Türkiye genelinde otobüs terminalleri, üniversiteler, yurt müdürlükleri ve il müdürlüklerinde 23-27 Eylül arası hariç 2 Ekim'e kadar devam edecek.

YURTKUR Ankara İl Müdürlüğü, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesinde (AŞTİ) üniversite öğrencileri ve velileri bilgilendirmek için stant kurdu.

YURTKUR Ankara personeli, amaçlarının Ankara'ya okumak için gelen öğrencileri yurtlar hakkında doğru bilgilendirmek olduğunu ifade ederek, "Öğrenciler yurtlar hakkında eksik hatta yanlış bilgiyle geliyor. Ankara'yı tanımayan öğrenciler var. Amacımız öğrencilere ve velilerine yurtta yaşama şartlarını anlatmak, yurtların imkanları hakkında bilgi vermek" dedi.

Geleneksel hale gelen tanıtım günleri, her yıl üniversitelerin kayıt dönemlerinde öğrencilerle buluşuyor.

YURTKUR tanıtım günlerinde, üniversite öğrencileri ve veliler, yurtlar hakkında gerekli tüm bilgileri alabilecek. Öğrenciler, ayrıca YURTKUR'un resmi web sitesi "www. kyk.gsb.gov.tr" adresinden ve "444 1961" numaralı telefonlardan yurtlar hakkında gerekli bilgileri öğrenebilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle