GeriEğitim YURTKUR kayıtları başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YURTKUR kayıtları başladı

YURTKUR kayıtları başladı
refid:24634411 ilişkili resim dosyası

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (YURTKUR) bağlı yurtlarda kayıtlar başladı. Barınmaya asil listeden hak kazananların kayıtları 2-6 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

YURTKUR’dan yapılan açıklamaya göre, YURTKUR yurtlarında barınmaya asil listeden hak kazananların kayıtları 2-6 Eylül’de yapılacak. Yedek sırası verilen öğrencilerden birinci yedek listeden yurtlara girmeye hak kazananların kesin kayıtları ise 9-13 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu listedekilerin kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından her pazartesi yeni yedek listeler ilan edilecek. Bu listelerdeki öğrencilere de 5’er günlük kayıt süresi verilecek.
Yurtlara kayıt sırasında öğrencilerden son 6 ay içinde çekilmiş 6 vesikalık fotoğraf ve öncelikle alınacak öğrencilerden öncelik durumlarını belirtir belge istenecek. Yüksek lisans, doktora, ön kayıt, özel yetenek, dikey/yatay geçiş sınavı ile ek kontenjandan yerleştirilecek öğrencilerin yurt başvuruları ise 9-22 Eylül’de kurumun internet sitesinden yapılacak. Artık yıl öğrencilerinin, yurt başvuruları ise 9-22 Eylül tarihlerinde yurt müdürlüklerince kabul edilecek. Yurtlar 9 Eylül’de hizmete açılacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle