GeriEğitim ‘Yükseköğretimde Kalite Konferansı’ başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Yükseköğretimde Kalite Konferansı’ başladı

‘Yükseköğretimde Kalite Konferansı’ başladı
refid:27702923 ilişkili resim dosyası

Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) düzenlenen "Uluslararası Yükseköğretimde Kalite Konferansı" başladı.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferansın koordinatörü, SAÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Eskicumalı, bu yıl ikincisini düzenledikleri konferansta, ABD, Danimarka ve Malezya'dan gelen katılımcıların bildiri sunacaklarını belirtti.

"Uzman kişilerle yükseköğretimde nitelik sorunu ve üniversite hizmetlerinin, eğitim öğretim kalitesinin mevcut durumunu ve iyileştirilmesine yönelik atılacak adımları konuşuyoruz" diyen Eskicumalı, kalitenin dünyadaki üniversitelerin gündemindeki en önemli konu olduğunu söyledi. Üniversitelere talebin her geçen gün arttığını vurgulayan Eskicumalı, şöyle konuştu:

"Bunun yanında nitelik sorunu da ortaya çıkıyor. Dolayısıyla piyasanın taleplerini karşılayacak düzeyde bilgi, beceri ve yetkinlik bakımından nitelikli mezunlar nasıl yetiştirebiliriz, onu tartışıyoruz. Üniversiteler bu yolda adımlar atıyor, amaçlarını belirliyor, buna uygun eğitim öğretimini düzenliyor, araştırma ve uygulama imkanlarını geliştiriyor. Böylece mezun olduğu zaman iş bulacak nitelikli mezunlar yetiştirmek için çaba harcıyor."

Doç. Dr. Eskicumalı, SAÜ'nün kalite konusunda öncü durumda bulunduğunu, önemli çalışmalar yaptıklarını dile getirerek, konferansın Türkiye'deki üniversitelerin gelişmesi bakımından yararlı olacağını düşündüklerini belirtti.

Konferans, üç gün sürecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle