GeriEğitim YÖK’ün doktora bursuna TÜBİTAK desteği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YÖK’ün doktora bursuna TÜBİTAK desteği

YÖK’ün doktora bursuna TÜBİTAK desteği

‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ kapsamında eğitim alacak bursiyerler, TÜBİTAK tarafından yürütülen projelerde görev yaptıklarında çalışmalarından da belli bir miktarda burs alabilecek.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, geçtiğimiz günlerde ‘100/2000 YÖK Doktora Bursu’ kapsamında eğitim alacak bursiyerlere ödenecek burs miktarının aylık 1.800 TL’ye çıkarıldığını sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Prof. Dr. Saraç, TÜBİTAK’ın da YÖK’ün uygulamasına destek verdiğini belirterek Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Değerli arkadaşlar, geçen hafta sizlere 100/2000 YÖK Doktora Bursumuzu Eylül’den itibaren 1800 TL’ye çıkardığımızı müjdelemiştim.  Bu hafta da 100/2000 YÖK Doktora Bursları projemize ilişkin güzel bir gelişmeyi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. 100/2000 YÖK Doktora bursunu alan bursiyer öğrencilerimiz TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yürütülen projelerde bursiyer olarak görev yaptıklarında, toplam burs miktarı proje aylık burs üst limitlerini aşmamak üzere bu projelerden de artık burs alabilecekler. 2017 yılı için TÜBİTAK’ın ilgili Bilim Kurulu tarafından belirlenen proje aylık burs üst limiti 2500 TL'dir. Bu sürece katkılarından dolayı TÜBİTAK Başkanımıza ve TÜBİTAK Bilim Kurulu’na teşekkür ediyorum. ‘Yeni YÖK’ ün ülkemizin doktoralı insan kaynağını artırmak için kurguladığı, konsepti ve yöntemi itibariyle bilim hayatımızda bir ilk olan 100/2000 YÖK Doktora Bursları Projesi, ‘Bin kişiye bir doktoralı insan’ hedefine doğru hızlı ve emin adımlarla ilerliyor.”

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle