GeriEğitim 2017 YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınavına nasıl itiraz edilir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2017 YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınavına nasıl itiraz edilir?

2017 YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınavına nasıl itiraz edilir?

2017 YÖKDİL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yüzler vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. 10 Haziran’da gerçekleşen YÖKDİL sınavları için, sınava katılım sağlayan birçok aday beklemeye başladı. Öte yandan sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden yapabilecekler. Peki, 2017 YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL sınavına nasıl itiraz edilir? İşte detaylar.

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu, sınava katılım sağlayan birçok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. YÖKDİL sınav sonuçları aracılığıyla katılım sağladıkları sınavdan akademik anlamda yabancı dil yeterlilik belgesini alıp alamayacağını merak eden vatandaşlar, sorgulamalarını devam ettiriyor. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen konu hakkında bazı bilgiler

YÖKDİL SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sonuç tarihleri YÖK’ün yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak geçtiğimiz mart ayında yapılan sınavın sonucunun 20 gün sonra açıklanmış olması, 10 Haziran’da gerçekleşen sınavın sonuçlarının da benzer bir zaman diliminde açıklayacağı beklentisi oluşuyor.

YÖKDİL SINAVINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır
.
Sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle