GeriEğitim YLSY tercihleri başladı - YLYS başvuruları için son gün ne zaman?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YLSY tercihleri başladı - YLYS başvuruları için son gün ne zaman?

YLSY tercihleri başladı - YLYS başvuruları için son gün ne zaman?

2017 YLSY’de adaylardan adına öğrenim görecekleri kurumlar için tercihler alınmaya başlandı. Adaylar ÖSYM’nin internet adresinden 10 Ocak’a kadar tercih işlemlerini yapabilir.

MEB tarafından yurtdışına lisansüstü öğrenim görmek amacıyla gönderilecek adaylardan; ikinci aşamada, adına öğrenim görülecek kurum tercihleri alınmaya başladı.

Adaylar, adına öğrenim görülecek kurum tercihlerini, 5-10 Ocak arasında ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile yapabilir.

2017 YLSY BAŞVURU VE TERCİH KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

YLSY ile ilgili her türlü açıklama ve sınav sonuçlarının adaylara duyurulması, MEB ve ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılır. Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü ve ÖSYM’nin internet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İşlemlere ilişkin duyurular http://yyegm.meb.gov.tr ve http://www.osym.gov.tr adreslerinden yapılacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. Duyurularda belirtilen iş ve işlemleri zamanında yapmayan adaylar, haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle