GeriEğitim YKS'ye katılacak adaylara ‘kimlik kartı’ hatırlatması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YKS'ye katılacak adaylara ‘kimlik kartı’ hatırlatması

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "TC kimlik kartını veya nüfus cüzdanını kaybeden veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek adayların mağdur olmamaları için sınav yapılacak merkezlerdeki il veya ilçe nüfus müdürlükleri açık olacak" dedi.

YKS'ye katılacak adaylara ‘kimlik kartı’ hatırlatması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geçerli kimlik kartını kaybeden ya da fotoğrafı bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek adayların mağdur olmaması için sınav merkezlerindeki il veya ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olacağını söyledi.

ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter hesabından, 15 ve 16 Haziran'da 2019-YKS'ye girecek adaylarla ilgili hatırlatmalar içeren bir paylaşım yaptı. Aygün, paylaşımında ‘"T.C. kimlik kartını/nüfus cüzdanını kaybeden veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek adayların mağdur olmamaları için sınav yapılacak merkezlerdeki il/ilçe nüfus müdürlükleri açık olacak" dedi.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle