GeriEğitim YKS’ye geçici kimlik belgesiyle girilebilecek 
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YKS’ye geçici kimlik belgesiyle girilebilecek 

YKS adayları, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen fotoğraflı geçici kimlik belgesi ile sınava girebilecek.  YKS’nin yapılacağı merkezlerdeki il veya ilçe nüfus müdürlükleri, 30 Haziran Cumartesi 07.00 ile 17.00 ve 1 Temmuz Pazar 07.00 ile 15.30 saatlerinde açık tutulacak.

YKS’ye geçici kimlik belgesiyle girilebilecek 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) adaylar, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce düzenlenen fotoğraflı geçici kimlik belgesi ile girebilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, adaylardan T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, fotoğraflı geçici kimlik belgesi düzenlenenler, 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak YKS’ye bu belgeleri ile girebilecek.     

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK OLACAK
Öte yandan, 2018-YKS’ye girecek adaylardan, nüfus cüzdanı olmayanlar veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf veya soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olanlar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, 30 Haziran Cumartesi 07.00 ile 17.00 ve 1 Temmuz Pazar 07.00 ile 15.30 saatlerinde, sınav yapılacak merkezlerdeki il veya ilçe nüfus müdürlükleri açık tutulacak. Müdürlüklere başvuran adaylara, geçici kimlik belgesi düzenlenecek. 

AÇIK TUTULACAK İL VEYA İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ LİSTESİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu amaçla, nüfus müdürlüklerine gidecek adayların, 2018-YKS için sınava giriş belgelerinden herhangi birinin ve 2 biyometrik fotoğrafının yanlarında olması, işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle