GeriEğitim YGS cevap kağıdı görüntüleme işlemi ÖSYM tarafından erişime açıldı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YGS cevap kağıdı görüntüleme işlemi ÖSYM tarafından erişime açıldı!

YGS cevap kağıdı görüntüleme işlemi ÖSYM internet sitesi üzerinden öğrencilerin erişimine açıldı. Milyonlarca öğrencide sınav sonuçlarının yayınlanmasının ardından merak uyandıran YGS cevap kağıdı görüntüleme işlemi, binlerce kişi tarafından incelenmeye devam ediyor. İşte, ÖSYM'nin adayların Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yayımladığı YGS cevap kağıdı sorgulama ekranı hakkında detaylı bilgiler

YGS cevap kağıdı görüntüleme işlemi ÖSYM tarafından erişime açıldı!

2017 YGS sonuçlarının açıklanması ardından adayların sınav cevap kağıtları ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. T.C Kimlik No ve Aday şifreleri ile sisteme giren adaylar, YGS cevap kağıtlarına ulaşabiliyorlar. ÖSYM konuyla ilgili ayrıca detaylı bir duyuru paylaştı. İşte, 2017 YGS sınav cevap kağıtlarını görebileceğiniz adres!

ÖSYM, 12 Mart Pazar günü yapılan YGS sınavı için dün sonuçları açıklamıştı. Milyonlarca üniversite adayının üniversiteye katılabilmesi için ilk aşama olan YGS ile ilgili, bugün de ÖSYM tarafından sınav cevap kağıtları erişime açıldı.

Adaylar, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS)'e T.C. Kimlik No ve Aday Şifresi ile giriş yaparak sınav cevap kağıtlarına ulaşabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), internet sitesi üzerinden yayınladığı duyuruda,

"12 Mart 2017 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2017-YGS) giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden 29 Mart 2017 Çarşamba günü saat: 09:30’dan itibaren erişime açılacaktır." ifadelerini kullandı ve bilgi notu olarak da ayrıca;

YGS SINAV CEVAP KAĞITLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

"Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır." bilgisini paylaştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle