GeriEğitim YGS'de iptal edilen sorular 2016 hangileri?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YGS'de iptal edilen sorular 2016 hangileri?

ÖSYM, YGS 2016'da sorulan 2 sorunun iptal edildiğini bir sorununda cevap şıkkının değiştiğini açıkladı. 2016 YGS'de Matematik testinin 15'nci, Fen testinin ise 9'uncu sorusu iptal edildi. YGS'de iptal edilen sorular haberimizde.

YGS'de iptal edilen sorular 2016 hangileri?

Üniversiteye geçiş sınavlarının ilk aşaması olan YGS'ye giren öğrenciler YGS'de sorulan bazı testlerdeki soruların iptal olduğu iddiaları geçtiğimiz günlerde internet gündemine bomba gibi düşmüştü. Bu iddiların bugün yapılan açıklama neticesinde doğru olduğu ortaya çıktı. ÖSYM, YGS'de 2 soruyu iptal etti.

YGS soru iptali konusunda açıklama yapan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir şunları kaydetti:

"13 Mart 2016'da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi ve ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15. soru ile fen bilimleri testindeki 9. sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7. sorunun "A" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verildi."

YGS'de iptal edilen sorular

2016 YGS'de Fen Bilimleri 9. soru iptal edildi.

YGSde iptal edilen sorular 2016 hangileri

2016 YGS'de Matematik 15. soru iptal edildi.

YGSde iptal edilen sorular 2016 hangileri

2016 YGS'de doğru şıkkı değiştirilen test ise Fen Bilimleri 7. soru. Doğru şıkkı A olarak belirtilen sorunun alınan karar sonrasında yanıtı D şıkkı olarak değiştirildi.

YGSde iptal edilen sorular 2016 hangileri

YGS SONUÇLARI YARIN AÇIKLANIYOR!

13 Mart 2016 Pazar günü YGS'ye giren öğrenciler merak içinde YGS sınav sonuçlarını bekliyor. ÖSYM'nin açıkladığı tarihe göre YGS sınav sonuçları 25 Mart'ta açıklanacak. YGS sınav sonuçlarına nereden ulaşacağınıza haberimizden görebilirsiniz.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle