GeriEğitim YGS için korna çalmama çağrısı yapıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YGS için korna çalmama çağrısı yapıldı

Binlerce öğrenci 13 Mart’ta yapılacak Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) için gün saymaya başladı. "Korna Çalma Huzurumu Çalma" sosyal sorumluluk projesi ile YGS’nin yapılacağı gün sürücüler gereksiz korna çalmamaya davet edildi.

YGS için korna çalmama çağrısı yapıldı

13 Mart’ta yapılacak YGS zamanı sürücülerden korno çalmamaları istendi. Toyota açıklamasına göre, geçen yıl başlatılan proje ile özellikle sınav dönemlerinde de "Kornasız Gün" çağrıları yapılmış ve toplumun genelinde farkındalık yaratılması amaçlanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı da destek verdiği proje ile ilgili bir duyuru yayımlayarak konunun önemine dikkat çekti. Kornasız gün daveti Lisans Yerleştirme Sınavları’nın yapılacağı 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerinde tekrarlanacak. "Korna Çalma Huzurumu Çalma" sosyal sorumluluk projesinde bugüne kadar farklı çalışmalara imza atıldı. Bu çalışmalardan biri de trafiğin ve korna sesinin en yoğun olduğu bölgelerin başında gelen Mecidiyeköy’e özel billboard yerleştirilmesiydi. Bu özel billboard ile 24 saat boyunca bölgede kaç defa korna çalındığı sayıldı ve ekrana canlı yansıtılarak farkındalık oluşması sağlandı.

Uzun soluklu proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Eskişehir ve Kayseri büyükşehir belediyeleri, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası başta olmak üzere çok sayıda kurumun desteğini alan Toyota, toplumda rol model olan kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşları ile de iş birliği yapıyor.

      

 

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle