GeriEğitim YGS fizik testinde hatalı soru iddiası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YGS fizik testinde hatalı soru iddiası

Konya'da bir dershaneden yapılan açıklamada, pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) fizik bölümündeki 7 ve 8’inci soruların hatalı olduğu öne sürüldü.

YGS fizik testinde hatalı soru iddiası
refid:22917808 ilişkili resim dosyası

İsabet Dershaneleri Müdürü Salih Su, yaptığı basın toplantısında geçtiğimiz pazar günü yapılan üniversiteye girişin birinci etap sınavı YGS'de fizik bölümünde 2 sorunun hatalı olduğunu öne sürdü. Fizik bölümünün 7'nci sorusunda, enerji kaybının hangi aralıkta olduğu verilmediği için yoruma açık olarak ÖSYM'nin verdiği cevaptan farklı yanıtlara ulaşıldığını iddia etti. 8'inci soruda ise, ısı sıcaklık ile ilgili tanımlar ve yorumların Milli Eğitim Bakanlığı'nın 8'inci sınıf Fen ve Teknoloji Ders Kitabı'nın 169 ve 171'inci sayfalarında mevcut olduğunu ifade ederken, bu bilgiler ışığında sorunun cevabının farklı çıktığını savundu. 8'inci sorudaki cevabın 'E' şıkkı olması gerekirken ÖSYM'nin 'D' şıkkını doğru olarak kabul ettiğini vurguladı.
Salih Su, soruların tekrar incelenmesi ve değerlendirmelerinin göz önünde bulundurulması için ÖSYM Genel Merkezi'ne yazılı başvuruda bulunduklarını söyledi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle