GeriEğitim Yeni kurulacak üniversiteye rektör adayı oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni kurulacak üniversiteye rektör adayı oldu

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Topoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İlhan İçen, Turgut Özal Üniversitesi Rektörlük seçimine aday olduğunu açıkladı.

Yeni kurulacak üniversiteye rektör adayı oldu

Prof. Dr. İlhan İçen, yeni kurulacak Turgut Özal Üniversitesi’ne rektör adayı oldu. Prof. Dr. İçen, yapmayı planladığı çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:
“Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin öncelikli olarak idari kadrosunun oluşumunun sağlanması gerektiği bilincinden hareketle, kuruluşundan beri içinde bulunduğum ve dört yıl süreyle personelden sorumlu rektör yardımcılığı yaptığım İnönü Üniversitesi'nin yakinen tanıdığım bilgili ve tecrübeli idari kadrosu, üniversitemizin idari kadrosunun oluşturulmasında önceliğimiz olacak. Bu seçim belli kurallar çerçevesinde gerçekleşecek. Kurumsallaşmanın kurallarına tavizsiz uyulacak. Aynı şekilde akademik personel seçimi de bilimsel ve akademik değerler göz önüne alınarak yapılacak. Yeni kurulan fakültelerde öğretim elemanları yeterli sayıya ulaştığında hem lisans programına hem de lisansüstü programlara öğrenci alımına gidilecek. Bilgiyi ürüne dönüştürmek, kullanabilir hale getirmek, toplum yararına sunmak asıl amacımızdır. Bu anlayışın üniversitede bir akademik kültür olarak yerleşmesi için gerekli altyapı çalışması yapılacak. Bunu yaparken, hem öğrencilerimizi hem de akademisyenlerimizi sanayide sanayiciyle, piyasada iş adamlarıyla buluşturup bağlantılar kurarak artan-azalan talepler doğrultusunda akademik bakış açımızı belirleyeceğiz. Piyasa Ekonomisi bilimle, piyasayla ilişkili olduğu için ürünlerin teknolojiye dönüştürülmesi daha kolay olacak ve daha çok katma değer elde edilecek.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle