GeriEğitim Yeni eğitim yılının ilk uçuşu komutandan
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni eğitim yılının ilk uçuşu komutandan

Yeni uçuş eğitim yılının ilk uçuşu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk tarafından F-16 uçağıyla gerçekleştirildi.

"2013-2014 Uçuş Eğitim Yılı"nın başlamasından dolayı Ankara Akıncındaki 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığında tören düzenlendi. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk, personel odaklı yönetim geleneğine sahip Türk Hava Kuvvetlerinin yeni uçuş eğitim yılında daha uygun maliyetli ve etkin görev yapabilmesi, personel, malzeme kayıplarının en asgari düzeyde tutulabilmesi için uçuş emniyeti, fiziki güvenlik, personel ve bilgi güvenliğinin birinci öncelikli ele alınacağını belirtildi.

Uçuş eğitim yılının ilk uçuşunu gerçekleştiren Orgeneral Öztürk, 4. Ana Jet Üs Komutanlığından F-16 uçağı ile havalandı, Orgeneral Öztürk önce Batman'daki 14'üncü İnsansız Uçak Sistemleri Üs Komutanlığını ardından Diyarbakır'daki 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığını ziyaret etti. Batman ziyareti sonrası Diyarbakır'a giden Orgeneral Öztürk, 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığında incelemelerde bulundu.

202'nci Filo Komutanlığının binasının açılışını da yapan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk, 181 ve 182'inci Filo Komutanlıklarını da ziyaretinin ardından Ankara'ya döndü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle