GeriEğitim YDS soru ve cevapları adayların erişimine açıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YDS soru ve cevapları adayların erişimine açıldı

YDS soru ve cevapları ÖSYM internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. YDS Sınav soruları ve kitapçıkları görüntüleriyle birlikte Aday İşlemleri Sistemi üzerinden adaylar tarafından 10 gün süre ile öğrenilebilecek. İşte, YDS soru ve cevapları konusunda detaylı bilgiler

YDS soru ve cevapları adayların erişimine açıldı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (2017-YDS) giren adayların sınav kitapçıklarının görüntüleri, sınav soruları ve soruların doğru cevapları adayların sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla 24 Nisan Pazartesi gününden itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı.

2 Nisan’da yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2017-YDS) giren adayların sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları adayların sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden 24 Nisan Pazartesi gününden itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı. ÖSYM Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2 Nisan’da yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2017-YDS) giren adayların sınav kitapçıklarının görüntüleri ve sınav kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları; sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden 24 Nisan Pazartesi gününden itibaren 10 gün süreyle erişime açıldı. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve ‘Soru Kitapçığı Görüntüle’ ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, sınav kitapçığına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede sorunun bulunduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir. Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle