GeriEğitim Velilerden tam gün eğitim protestosu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Velilerden tam gün eğitim protestosu

Velilerden tam gün eğitim protestosu
refid:27214511 ilişkili resim dosyası

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, öğrenci velileri tam gün eğitim sistemini protesto için Siverek-Diyarbakır karayolunu ulaşıma kapattı. Öğrenci velileri daha sonra yanına gittikleri ilçe kaymakamından ikili eğitim talebinde bulundu.

Kırkbir Evler Mahallesi’nde bulunan Mehmetçik İlkokulu’nda tam gün eğitim sisteminin uygulanmasına tepki gösteren veliler, sabah saatlerinde çocuklarıyla birlikte Siverek-Diyarbakır karayolunu ulaşıma kapattı. Veliler, sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polislerin ikna etmesiyle eylemi sonlandırdı. Bu kez yürüyüş yapmak isteyen grup, yine polisin ikna etmesiyle servis minibüsleri ile Kaymakamlığa taşındı.

Kaymakam şaşırdı

Kaymakamlık toplantı salonunda Siverek Kaymakamı Hamza Erkal ile görüşen öğrenci velileri tam gün eğitim sistemine tepki gösterdi. Okullarında ikili eğitim isteyen velilerin talebi karşısında şaşıran Kaymakam Erkal, "Tüm dünyada uygulanmaya çalışan tam gün eğitim sistemine geçmek için onlarca okul yapıyoruz. İlçemizde 10 okulda bu yıl tam gün eğitim veriliyor. Önümüzdeki yıl yapılan yeni okulların açılmasıyla tüm okullarımızda tam gün eğitime geçmek için çaba sarf ederken, ikili eğitim istenmesine şaşırdım. Tam gün eğitim istemeniz gerekirken tam tersini istiyorsunuz" dedi.

Okulda kaliteli ve standartlara uygun eğitim için tam gün eğitim sisteminin önemini anlatan Kaymakam Erkal, bu konuda bir anket uygulanması ve sonuca göre karar alınması için talimat vereceğini de söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle