GeriEğitim Velilerden okul önünde açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Velilerden okul önünde açıklama

Velilerden okul önünde açıklama
refid:28033075 ilişkili resim dosyası

İzmir’in Balçova İlçesi’ndeki Salih Dede Anadolu Lisesi’nde iki müdür yardımcısı ve bazı öğretmenlerin gerekçesiz olarak yerlerinin değiştirildiğini öne süren veliler duruma tepki gösterip basın açıklaması yaptı. Veliler, değişikliklerin durdurulmasını talep etti.

Salih Dede Anadolu Lisesi önünde bir grup veli, iki müdür yardımcısı ve bazı öğretmenlerin gerekçesiz olarak yerlerinin değiştirildiğini, geçici olarak başka okullara gönderildiklerini öne sürerek basın açıklaması yaptı.

Veliler adına konuşan Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği İzmir Şubesi Başkanı Orhan Yüce, Milli Eğitim Bakanı ve Milli Eğitim Müdürü’ne de karne verilmesi gerektiğini savundu.

Yüce, "Bakan ve müdüre karne verseniz, 4+4+4 ile 8 yıllık eğitimi parçaladığı, laik ve bilimsel eğitim yerine, dini eğitimi zorladığı, okul müdürlerini kendi siyasi görüşüne göre getirdiği için kaç verirdiniz? Salih Dede Anadolu Lisesi Müdürü’nün değişmesine, müdür yardımcılarından Bahattin Tuzcu’nun gönderilmesine, Halit Uzun’un gönderilmek istenmesine kaç verirdiniz? İktidarın, eğitim ve çocuklarımızı siyasetin oyuncağı yapmasına sessiz kalmayacağız. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için laik bilimsel ve parasız eğitimi savunacağız. Okullarımıza mescitten önce, laboratuvar, kütüphane, okuma odaları, spor salonları açılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Açıklamanın ardından veliler dağıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle