GeriEğitim UÜ yetenek sınavıyla öğrenci alacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

UÜ yetenek sınavıyla öğrenci alacak

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinin Sahne Sanatları ve Resim bölümlerine, 2007-2008 eğitim öğretim yılında, özel yetenek sınavıyla öğrenci alınacağı bildirildi.

UÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Güzel Sanatlar Fakültesinin Sahne Sanatları Bölümü, Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat dalları ile Resim Bölümünde öğrenim görecek öğrencilerin, özel yetenek sınavıyla belirleneceği kaydedildi.

Açıklamaya göre, iki bölümde öğrenim görmek isteyenlerin, 20-24 Ağustosta, UÜ Eğitim Fakültesi 152 Evler Yerleşkesi'nde ön kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Adaylardan ön kayıt sırasında istenen belgeler şöyle:
“Resim bölümüne başvuranlardan liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri ve güzel sanatlar liselerinin el sanatları, grafik, grafik tasarım, müzik, nakış, resim, sanat, müzik, resim, seramik, spor, tasarım ve teknolojisi alanlarından mezun olan adaylardan ve milli sporculardan, 2007 ÖSS puan türlerinin herhangi birinden en az 160 veya daha fazla ÖSS puanı aldığını gösteren belge.

Resim Bölümü ile Sahne Sanatları Bölümünün Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat dallarına başvuracak adaylardan; sözü edilen bölümler dışındaki başvurularda, ÖSS puan türlerinin herhangi birinden en az 185 veya daha fazla ÖSS puanı aldığını gösteren belge, nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi, 4 adet vesikalık, banka dekontu, sağlık raporu.

Resim Bölümüne başvuracak adaylardan işitme, görme ve el, kol gibi uzuvlarında resim yapmalarına engel durumlarının olmadığını belirtir rapor ile bir mesleğe yönelik program uygulayan liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri, güzel sanatlar liselerinin müzik, grafik, resim, seramik, spor bölümlerinden mezun olduğunu gösteren diplomanın aslı veya onaylı örneği.

Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalına başvuracak adaylardan fiziksel ve ruhsal kusuru olmadığını belirtir rapor, Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk ve Dramatik Yazarlık Anasanat dallarına, lise mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi isteniyor.

Resim Bölümüne başvuracak adaylardan, bir mesleğe yönelik program uygulayan liseler, meslek liseleri, öğretmen liseleri, güzel sanatlar liselerinin müzik, grafik, resim, seramik, spor bölümlerinden mezun olan adayların diplomasının aslı veya onaylı örneği.”

Özel yetenek sınavlarının 3-7 Eylülde, Sahne Sanatları Bölümü sınavlarının ise 4-6 Eylülde yapılacağı, kayıt yaptırmaya hak kazanan adayların 7 Eylülde açıklanacağı belirtildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle