GeriEğitim Üniversiteye iç mekân tasarımı ödülü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversiteye iç mekân tasarımı ödülü

Türk mimarların yarıştığı ‘ArchIST Awards For Interior Design 2019’da, İstanbul’daki bir üniversiteye ödül verildi. Türkiye’den mimarların katıldığı yarışmada, toplam yedi kategoride ödül dağıtıldı.

Üniversiteye iç mekân tasarımı ödülü

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi, iç mekân tasarımlarının yarıştığı ‘ArchIST Awards For Interior Design 2019’da ‘Basın Ekspres Yerleşkesi’nin tasarımıyla ‘Eğitim ve Kültür Yapıları’ kategorisinde ödül aldı. Türk iç mimar ve mimarların yarıştığı iç mekân tasarım yarışması olan ‘ArchIST 2019’, Türkiye’de mekân tasarımı yapan mimarların projelerinin ödüllendirilmesi ve yaratıcı isimlerin önünün açılması için düzenleniyor.

‘ÜÇ BOYUTLU ÇİZİMLER YAPTIK’

Üniversiteye iç mekân tasarımı ödülü

Projenin tasarımcısı İKÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Usta, aldıkları ödülden dolayı mutluluklarını dile getirerek; “Tasarım ödüllü binamızda yer alan tüm koridorları, derslikleri, kütüphaneleri, kafeteryaları ve çalışma alanlarını tasarlarken önceliğimiz, öğrencilerimizin fiziksel konforu oldu. Eğitim Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin bulunduğu yerleşke içinde birçok alanda nişler oluşturduk ve bu dokunuşlar mekânları kişiselleştirdi. Uygulama bir yıl sürdü. Tasarım sürecinde ustalarla birlikte üç boyutlu çizimler yaptık ve disiplinli bir şekilde çalıştık. Yaptığımız işin iyi olduğunu biliyorduk, ödülle taçlanması da ayrı bir değer kattı” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle