GeriEğitim Üniversitelilerin rafting keyfi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitelilerin rafting keyfi

Üniversitelilerin rafting keyfi

Erzincan Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında Kemah ilçesindeki Kömür Çayı rafting heyecanına sahne oldu.

Erzincan Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında üniversite bünyesindeki Doğa Sporları Kulübünce, Kömür Çayı'nda rafting yarışı düzenledi.     

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman'ın başlama işaretini verdiği rafting turuda, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu da öğrencilerle rafting heyecanı yaşadı. Katılımcılar 5 kilometrelik zorlu parkurda azgın suda kürek çekti.     

Vali Kahraman, yarış öncesi kentin doğa sporları açısından çok elverişli bir yer olduğunu belirterek, "Amacımız burada hem spor yapmak hem de Erzincan’ımızın bu doğal güzelliklerini Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak” dedi.     

Rektör Çapoğlu da Erzincan'da kışın kayak, baharda rafting yapmanın keyfini yaşadıklarını dile getirerek, şöyle konuştu:
"Kışın Ergan Dağı'nda kaydık, yazın da onun suyunda rafting yapmak çok keyifli bir tablo. Onu yaşamak için buradayız. Erzincan’ın her köşesinde doğa sporlarının yapılabildiğini göstermek için buradayız. Erzincan Üniversitesi'nde gelip okuyan öğrencilerin her gün, her zaman, her mevsim burada doğa sporlarını yapabildiğini göstermek için buradayız."     


Yorumları Göster
Yorumları Gizle