GeriEğitim Üniversitelilere ulaşım indirimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitelilere ulaşım indirimi

Üniversitelilere ulaşım indirimi
refid:28301824 ilişkili resim dosyası

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün isteği doğrultusunda; Celal Bayar Üniversitesi Muradiye Kampüsü’nden öğrenci taşıyan kooperatifler iki lira olan öğrenci taşıma ücretini 1.5 liraya çekti. Ayrıca Muradiye’de bulunan dört taşıma kooperatifi, önümüzdeki süreçte tek çatı altında toplanarak araçları yenileme kararı aldı. Kentkart uygulamasına da geçecek araçların, şehir merkezinde hizmet veren araçlarla entegresi sağlanacağı belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Muradiye’de hizmet veren ulaşım kooperatiflerinin yetkilileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, fiyatlarda indirime gidilmesi ve araçların yenilenmesi talebinde bulunmuştu. Bu talebi olumlu karşılayan kooperatif yetkilileri fiyatlarda indirime gitti. Öğrenci taşıma ücreti iki liradan 1.5 liraya çekildi.

İndirimden öğrencilerin memnun kaldığını söyleyen Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mümin Deniz, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün, kooperatif yetkilileriyle görüşmesinde konuyu gündeme getirdi. Başkanımız şehir içi taşımacılığı yapan minibüslerin, Muradiye kampüs araçları için de geçerli olması gerektiğini belirterek Muradiye ile şehir merkezinde bulunan araçların birbirine entegre olmasını istedi. Tek çatı altında toplanan kooperatif üyeleri, yakın zamanda da araçların tamamını değiştirecekler. Şu anda bununla ilgili çalışma yürütüyorlar. Engellilere yönelikte hizmet verebilecek araçlarda, kentkart uygulaması başlayacak. Öğrencilerimiz artık şehir merkezinde olduğu gibi Muradiye Kampüsü’ne giderken de kentkart kullanarak yolculuk yapabilecek. Muradiye’de ulaşımı şehir merkezi ile entegre ederek daha güvenli ve konforlu ulaşımın önünü açmış olduk. Önümüzdeki eğitim dönemine kadar bu çalışmanın tamamlanacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Üniversite ile şehir merkezi arasında hizmet verecek trambüs projesi hakkında da bilgi veren Deniz, "Büyükşehir Belediyesi Muradiye kampüsüne toplu taşıma aracı götürmeyecek mi? Tabi ki götürecek. Bununla ilgili trambüs aracını öngörüyoruz. Büyükşehir Belediyesi trambüs ile ilgili çalışmalarını başlattı. Güzergahlarını belirledi. Şu anda projeleri hazırlanıyor. Düşüncemiz iki yıl gibi bir süre içerisinde trambüs projesini Manisa’da hayata geçirmek" diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle