GeriEğitim Üniversitelilere okul servisi yok
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitelilere okul servisi yok

Üniversitelilere okul servisi yok
refid:24800886 ilişkili resim dosyası

Yeni dönemde üniversite öğrencileri, okul servislerini kullanamayacak. Ulaşımları, personel ya da normal servis araçlarıyla sağlanacak.

Yeni eğitim öğretim döneminde üniversite öğrencilerinin, okul servislerinden yararlanamayacakları, personel ya da normal servis araçlarını kullanabilecekleri açıklandı. Eskişehir Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Taşkın Tırpan, Resmi Gazete’de 6 Ağustos’ta yayınlanan “Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”te okul servis aracı tanımında değişiklik yapıldığını hatırlattı.
Önceki yönetmelikte okul servis aracından okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, lise dengi okullar ve yüksek öğretim öğrencilerinin faydalandığını aktaran Tırpan, “Yeni yönetmelikte, yüksek öğretim öğrencileri okul servis araçları hizmet yönetmeliğinden çıkarılarak, normal servis araçlarına yönlendirildi. Bu bizim talebimiz doğrultusunda oldu. Okul servislerini kullanan diğer öğrencilerle, üniversite öğrencilerinin saatleri çakıştığı için zorlanıyorduk. Bu yüzden üniversite öğrencilerinin personel ya da normal servis araçlarını kullanabilecek olması bizim için iyi oldu” diye konuştu.

Eski ve yeni yönetmelik maddeleri ise şöyle:
Okul Servis Aracı (eski madde) : Genel olarak, okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencileri ile sadece rehber personel taşınmalarında kullanılan ticari tescilli yolcu taşımaya mahsus taşıt.
Okul Servis Aracı (yeni madde) : Genel olarak, okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim öğrencileri ile sadece rehber personel taşınmalarında kullanılan ve yönetmelikle belirlenen şartları haiz ticari tescilli yolcu taşımaya mahsus taşıt.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle