GeriEğitim Üniversitelilerden 2 bini aşkın ‘proje fikri’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitelilerden 2 bini aşkın ‘proje fikri’

Üniversitelilerden 2 bini aşkın ‘proje fikri’

Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması için hazırlanan çalışma sayısı 2 bin aştı.

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” üniversiteliler arası sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının dördüncü dönem başvuruları 2 bini aştı. Türkiye genelindeki 156 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören 1.458 öğrenci, çevre, eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, kültür-sanat, sağlık-spor ve toplumsal kategorilerinde 2.080 proje başvurusu yaptı. Geçen yıla kıyasla yarışma için hazırlanan proje sayısında yüzde 126 artış gerçekleştiği belirtildi.

Üniversite öğrencilerinin bireysel ya da grup olarak katıldığı sosyal sorumluluk yarışmasında, en yüksek puanı alarak büyük ödülün sahibi olan projeye 10 bin TL para ödülü ya da yurtdışı eğitim fırsatı verilecek. Kategorilerde ilk beşe kalanlar ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ web sitesi üzerinden sosyal medya oylamasına sunulacak ve 5 bin TL’lik Sosyal Medya Ödülü’nün sahibi halkın oyları ile belirlenecek. Aynı zamanda yarışmada her kategorinin birincisi 5 bin TL, ikincisi 3 bin TL, üçüncüsü 2 bin TL, dördüncüsü 1.000 TL ve beşincisi 500 TL ödülün sahibi olurken tüm kategorilerde ilk üçe giren öğrencilere Kredi Kayıt Bürosu’nda staj imkânı sunulacak. İbrahim Betil, Fügen Toksü, Yasemin Salih, Fatoş Karahasan, Cem Seymen, Özlem Denizmen, Can Yılmaz ve Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in bulunduğu jüri üyeleri tarafından projelerin değerlendirileceği yarışmanın kazananları 27 Nisan’da düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle