GeriEğitim Üniversiteliler Türkiye'yi ABD’de temsil edecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversiteliler Türkiye'yi ABD’de temsil edecek

GTÜ öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenecek yarışmada tasarladıkları model uyduları gökyüzüyle buluşturacak.

Üniversiteliler Türkiye'yi ABD’de temsil edecek

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri'nde 14-16 Haziran'da düzenlenecek yarışmada tasarladıkları model uydularla Türkiye'yi temsil edecek. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Robotik ve Otomasyon Kulübü, Havacılık ve Uzay Kulübü üyesi öğrenciler ve mühendislik lisans, yüksek lisans öğrencilerinin oluşturduğu takımlar, hazırladıkları projelerle Amerikan Uzay Kurumu (AAS) ile Amerikan Uçak ve Uzay Enstitüsünün (AIAA) düzenlediği ve NASA'nın desteklediği CanSat Competition'da, Türkiye'yi temsil etmeye hak kazandı.

Dünyadaki üniversitelerinden birçok takımın başvuruda bulunduğu yarışmada, GTÜ öğrencilerinden oluşan GTU-SAT takımı, GTUHUKSAT-3A Model Uydu Takımı, GTÜ Phoenix Takımı 100'ün üzerinde takım arasından ön elemeyi geçerek 14-16 Haziran 2019 tarihlerinde Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde düzenlenecek yarışmada model uydularını gökyüzüyle buluşturacak.

Üniversiteliler Türkiyeyi ABD’de temsil edecek

Robotik ve Otomasyon Kulübü GTU-SAT Takımı, Havacılık ve Uzay Kulübü GTUHUKSAT-3A Model Uydu Takımı ve mühendislik lisans-yüksek lisans öğrencilerinin oluşturduğu GTÜ Phoenix Takımı yarışmanın ön eleme sonuçlarının açıklanmasının ardından sevinçlerini ilk olarak GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan ile paylaştı.

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Aslan, GTÜ öğrencilerinin gösterdiği performanstan mutlu olduğunu söyledi. Aslan, öğrencilerin bu unutulmaz deneyiminde yanlarında olacaklarını belirtti. Türkiye'nin uzay çalışmalarında ileriki dönemlerde öğrencilerin bu becerilerine, azim ve kararlılıklarına büyük ihtiyaç olduğunu vurgulayan Aslan, Türkiye'yi ve GTÜ'yü temsil edecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle