GeriEğitim Üniversiteliler Roman çocuklara rol model oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversiteliler Roman çocuklara rol model oldu

Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Çocuklar Topluma Projesi" kapsamında dezavantajlı Roman öğrencilere, üniversite rol model olacak.

Üniversiteliler Roman çocuklara rol model oldu

Kırklareli Üniversitesi’nde okuyan öğrenciler, proje kapsamında Kayalı Kampüsünün girişinde rol model oldukları Roman çocuklarla bir araya geldi.     

Roman öğrencilere kampüs alanındaki binaları gezdiren üniversite öğrencileri, sınıflarda aynı sıralara oturarak, hatıra fotoğrafı çektirdi.     

Kampüs alanında keyifli vakit geçiren Roman çocuklar, konferans salonunda Rektör Prof. Dr. Mustafa Aykaç ile buluştu.     

Aykaç, bu tür projelerin önemli olduğuna değindi. Üniversite öğrencilerinin Roman öğrencilerle hayatı paylaşarak, onlara rol model olduklarını ifade eden Aykaç, üniversite ile Roman öğrencilerin bağlarını güçlendirmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

Projeyi büyük zevkle sürdürdüklerini anlatan Aykaç, "Biz üniversitedeki öğrencileriniz ve personelimiz olarak hepimiz, bilgi ve birikimlerimizi artırmaya özen gösteriyoruz. Dünyaya en güçlü sesle iyiliği yaymak için gayret gösteriyoruz. İyilik peşindeyiz. İyilikler her zaman toplumda çok büyük sesle duyulmalı ve desteklenmeli. Bütün gayretimiz bu. Bütün insanlar olarak kardeşliğimizi güçlendirmemiz lazım. Kendi haline bırakırsak, kardeşlik de iyilik de gelişmez. Bizim iyiliği yaymak için gayret etmemiz ve ısrarcı olmamız gerekiyor" dedi.     

Kırklareli Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hatice Malkoç Çetin ise projenin yaklaşık 1,5 yıldır sürdürüldüğünü belirtti. Proje ile Roman çocukların sosyalleşmeye ve okullarını sevmeye başladıklarını anlatan Çetin, projenin Türkiye'de örnek olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencilerinin Roman çocuklara rol model olduklarını hatırlatan Çetin, üniversite öğrencilerinin, çocuklara birçok konuda eğitim verdiklerini anlattı.     

"Büyüdüğümde ben de üniversiteye gelmek isterim"     

Roman öğrencilerden Kardelen Usul da kampüse geldiğinde çok heyecanlandığını ve mutlu olduğunu söyledi. Kendisini üniversitede çok huzurlu hissettiğini belirten Usul, "İçimde çok güzel duygular var. Büyüdüğümde ben de üniversiteye gelmek isterim. Üniversiteyi çok sevdim. Üniversiteli abla ve ağabeylerim bana çok yardımcı oluyorlar" diye konuştu.     

Konuşmaların ardından Aykaç, öğrencilere çikolata ve kalem hediye etti.     

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle