GeriEğitim Üniversiteler ve liseler öğrenciler için çalışacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversiteler ve liseler öğrenciler için çalışacak

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, yaklaşık 1000 lisenin öğrencisini ilgilendiren yeni bir iş birliği yaptı. Bu kapsamda başta fen ve sosyal bilimler liseleri olmak üzere, okulların bulunduğu yerlerdeki üniversitelerle bilim, sanat, kültürel faaliyetler ve spor gibi farkla alanlarda çalışmalar yapılacak. Amaç, öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak.

Üniversiteler ve liseler öğrenciler için çalışacak

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, eğitim ve öğretim sürecine diğer kurum, kuruluş ve bireylerin katılımını sağlamak amacıyla başta fen ve sosyal bilimler liseleri olmak üzere okulların bulundukları yerlerdeki üniversitelerle bilim, sanat, spor ve kültürel alanları kapsayan yeni bir çalışma başlattı. Ortaöğretim kurumları kapsamında eğitim öğretim faaliyeti yürütülen 2 bin 806 liseden yaklaşık 1000’i için bulundukları yerleşim yerindeki üniversiteler ile iş birliği protokolü imzalandı. Yapılan protokoller sayesinde, akademik olarak yürütülen faaliyetlerin yanında öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullarda öğrenim gören yaklaşık 1 milyon 461 bin öğrencinin yüzde 19.12’si ve bu okullarda görevli 101 bin 560 öğretmenin ise yaklaşık yüzde 62,6’sı söz konusu bu çalışmalara dâhil edildi. Öğretim yılı boyunca devam edecek bu çalışmalardan 182 bin 547 velinin de yararlanması hedefleniyor.

Üniversiteler, il müdürlükleri, belediyeler, işletmeler, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ile diğer resmî ve özel kurumlarla iş birliği yapılarak devam edecek faaliyetlerin tür olarak çeşitlendirilmesi, içerik olarak daha nitelikli hâle getirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle