GeriEğitim Üniversitede yabancı uyruklu akademik personel artıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitede yabancı uyruklu akademik personel artıyor

Üniversitede yabancı uyruklu akademik personel artıyor

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), akademik kadrosunu yabancı uyruklu akademik personel ile zenginleştiriyor.

BEÜ’de, 2014-2015 akademik yılında 7 ülkeden 14 yabancı uyruklu akademik personel görev yaparken bu sayı 2015-2016 akademik yılında yüzde 46 artışla 13 ülkeden 26 akademik personele yükseldi. BEÜ’de, 1 Nisan 2016’da Hindistan uyruklu Yrd. Doç. Dr. Mrutyunjay Panıgrahı, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nde göreve başladı. Panıgrahı, BEÜ’de olmaktan çok mutlu olduğunu, akademik, bilimsel ya da sosyal her çalışma ve faaliyete her türlü desteğin verildiğini söyledi.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversitenin yabancı uyruklu akademik personel sayısında kısa sürede kaydettiği önemli artışın uluslararasılaşma süreçlerine verdikleri önemin sonucu olduğunu belirtti. Rektör Özer, şöyle konuştu:

"Üniversitemiz hızlı büyümesine devam ederken kalite güvencesini merkeze almakta ve nitelikli büyümeyi amaç edinmektedir. BEÜ, 62 ülkeden 522 uluslararası öğrenci ve 13 ülkeden 26 yabancı uyruklu akademik personelin buluştuğu uluslararası bir bölge üniversitesi haline gelmiştir. Bu sayıların büyük bir hızla artacağına inanıyor, uluslararasılaşma alanındaki çalışmalara katkı veren tüm personelimize teşekkür ediyorum."

 

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle