GeriEğitim Üniversitede mezuniyet coşkusu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitede mezuniyet coşkusu

Üniversitede mezuniyet coşkusu

Bir vakıf üniversitesi 2016-2017 öğretim yılında 949 mezun verdi. Mezun olan öğrenciler Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen coşkulu bir törenle diplomalarını aldı.

Üniversitelerdeki mezuniyet törenleri devam ediyor. Kadir Has Üniversitesi’nin mezuniyet törenine, Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, Kadir Has Vakfı Başkanı Can Has, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nuri Has, yeni mezunlara seslendiği konuşmasında, “Cumhuriyet, demokrasi ve laiklik gibi ülkemizin saygınlığını artıran değerlerin korunup ön plana çıkartılması için sizlere büyük görevler düşüyor” dedi. Has mezunları içtenlikle tebrik ettiğini belirterek, “Sizlerin tan donanımlı, ülkemizin aydınlık geleceği gençlerimiz olarak uğurluyoruz. Eminim ki iyi yetişmiş ve çalışkan bireyler olarak burada okurken edindiğiniz birikimlerinizi bundan sonraki yaşamınızdaki kazanımlarla zenginleştireceksiniz. Türkiye’nin çağdaş, gelişmiş ülkeler arasındaki yerini alması, cumhuriyet, demokrasi ve laiklik gibi ülkemizin saygınlığını artıran değerlerin korunup ön plana çıkartılması için sizlere büyük görevler düşüyor. Sizlerin başarılarını görmek, Türkiye’nin çağdaşlaşmasına katkıda bulunduğunuzu duymak bizler için en büyük mutluluk ve gurur kaynağı olacak” diye konuştu.

HAYAT SADECE İŞ DEĞİL

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın ise yaşamın sadece iş hayatından oluşmadığını söyleyerek, yeni mezunlara şöyle seslendi:

“Bu mezuniyet töreninin ve 2017 mezunlarının üniversitemiz açısından ayrı bir anlamı var. Zira bu yıl, üniversitemizin kuruluşunun da 20’nci yılı. Yükseköğretim alanında 20 yıl elbette çok yeni bir başlangıca işaret ediyor. Fakat içtenlikle söyleyebilirim ki, Kadir Has Üniversitesi bu kısa zaman diliminde ciddi atılımlar yaparak, Türkiye yükseköğretim sisteminde seçkin bir konuma ulaşmıştır. Gerek eğitim kalitesi ve akademik yetkinliği, gerekse araştırma çalışmaları ve sosyal-kültürel projeleri ile adından söz ettiren üniversitemizin geldiği nokta hepimizin gururu.”

Öğrenciler Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu, üniversite birincisi Zeynep Küçüksarı ile birlikte yemin ettikten sonra keplerini havaya attı.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle